زحمتکش: لیگ برتر بسکتبال در صورت حضور 14 تیم به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرهاد زحمتکش رئیس کمیته مسابقات و داوران فدراسیون بسکتبال در گفت‌وگو با رادیو ورزش درباره زمان بندی لیگ برتر گفت: در بررسی‌ های انجام شده و به دلیل همزمانی مسابقات با شب شهادت، این برنامه را 24 مهر اعلام کردیم. در آخرین جلسه ای که با برنامه ریزی مسابقات با باشگاه ها داریم این مورد را حتما اعلام خواهیم کرد.

وی درباره فیش های واریزی تیم ها برای حضور در رقابت ها عنوان کرد: حدودا بین 8 تا 9 تیم واریز کردند و 2 – 3 تیم باقی مانده هم فکر می کنم تا پایان وقت اداری امروز حتما این کار را انجام می دهند. احتمالا امسال لیگ 16 تیمه نخواهیم داشت. امیدواریم که با 16 تیم لیگ را برگزار کنیم ولی ما با 14 تیم هم کار خود را می توانیم آغاز کنیم. مطمئنم تیم هایی که اعلام آمادگی کردند تا پایان امروز این کار را انجام می دهند. با توجه به اتفاقی که برای تیم ها رخ داده است اگر 14 تیم باشیم مسابقات به صورت دوره ای انجام می شود و تمام برنامه های نیم فصل هم طبق جدول انجام می شود.

زحمتکش درباره تاریخ قرعه کشی تیم ها خاطرنشان کرد: بین 29 شهریور تا اول مهر این جلسه تشکیل خواهد شد و برنامه ریزی اصلی را به تیم ها اعلام می کنیم. شرایط بسکتبال با وجود کرونا بسیار سخت است ولی فدراسیون برنامه ریزی هایی برای کاهش احتمالی تیم ها و اضافه شدن یکسری تیم هایی که تمایل دارند به لیگ برتر اضافه شوند را فراهم کرده است. البته شرایط تیم ها برای حضور در لیگ هم باید مهیا باشد. مخصوصا برنامه ریزی های باشگاه ها برای تیم، کارهای دسته جمعی، کادر اجرایی و مدیریتی از شرایط مهم برای حضور در این مسابقات است و باید این موارد با دقت نظر بیشتری انجام شود. هنوز شرایط مد نظر ما برای برخی از تیم ها رخ نداده چرا که خیلی از تیم ها در سال های گذشته وسط مسابقات، لیگ را رها کرده و تعهدات خود را نسبت به فدراسیون انجام ندادند. اگر شرایط مطلوبی باشد قطعا کمیته فنی فدراسیون تصمیماتی را خواهد گرفت. آنچه مسلم است نگاه ما با حضور 16 تیم است. همه موارد آماده است تا مسابقات را در وقت و شرایط مناسب برگزار کنیم. حضور تیم شهرداری بندرعباس هم تا پایان امروز مشخص می شود و ما آرزو می کنیم که با شرایط خوب وارد مسابقات لیگ برتر شود.

رئیس کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال با اشاره به روند سریع واکسیناسیون و کاهش آمار فوتی ها پیش بینی خود را نسبت به متمرکز برگزار شدن بازی ها اینگونه مطرح کرد: با توجه به وجود کرونا، مردم و جامعه ورزشی همچنان در خطر هستند. پیش بینی ما این است که همچنان بازی ها به صورت متمرکز در تهران برگزار شود و در صورتی که ستاد کرونا اجازه داده و شرایط مطلوب ایجاد شود این اتفاق خواهد افتاد. تا امروز دستوری صادر نشده است اما فدراسیون آمادگی هر گونه تصمیم گیری را دارد.

زحمتکش از دومین دوره تربیت مدرس داوران بسکتبالی گفت: یک دوره 3 روزه را با حضور مدرسین دانشگاهی و در بخش فیزیولوژی، قوانین، برگزار خواهیم کرد. با توجه به هماهنگی های صورت گرفته، از داوران بین المللی و فنی که در کشور وجود دارند در این دوره ها دعوت کردیم. ما امسال مروان اکو را به نمایندگی از فیبای آسیا داشتیم که در گرگان یک دوره آموزشی را توانستیم در این شرایط کرونایی با حضور او برگزار کنیم.

تحولی جدید در NBA/ بسکتبال خارج از سالن!

انتهای پیام/

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید