زمان بررسی پرونده‌ها در استان کردستان به کمتر از یک‌ماه کاهش یافت + فیلم

– اخبار استانها –

حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید حسین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج اظهار داشت: بر کسی پوشیده نیست که در دستگاه قضا به عنوان یکی از دستگاه‌های حاکمیتی زحمات زیادی کشیده می‌شود.

وی افزود: یکی از ظرفیت‌های رسانه این است که زحماتی که در دستگاه قضا کشیده می‌شود را منعکس کند.

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان تصریح کرد: زحمات و تلاش‌های دستگاه در مقایسه با دیگر دستگاه‌های کشور به دلیل حساسیت خاص و حجم کار، کم‌نظیر است.

وی گفت: حساسیت دستگاه قضا در این است که با جان و مال و حیثیت مردم سروکار داشته اما در کشور هیچ دستگاهی وجود ندارد که با این موارد مهم و تمام شئونات یک فرد سروکار داشته باشد.

حسینی به آمار سالانه و حجم کار انجام شده دستگاه قضای استان اشاره و افزود: سالانه قریب به 17میلیون پرونده در دستگاه قضا در کشور بررسی می‌شود البته میزان پرونده‌های ورودی به دستگاه قضا سالانه قریب به 6میلیون پرونده در کشور است.

وی تاکید کرد: رسانه‌ها باید مردم را در جریان حجم کاری که در دستگاه قضا با کمترین امکانات، حقوق و مزایا و ایثارگری انجام می‌شود قرار دهند.

رئیس کل دادگستری استان کردستان: حیثیت افراد را در انتشار اخبار در نظر می‌گیریم + فیلم رئیس کل دادگستری استان کردستان: صداقت در رسانه به‌معنی توجه به نیازهای مردم است + فیلم

رئیس کل دادگستری کردستان بیان کرد: رسانه‌ها باید فعالیت‌های دستگاه قضا را منعکس کنند چراکه در این صورت قضاوت بی‌جا که منجر به بدبینی شود انجام نمی‌شود.

وی افزود: دستگاه قضا در بحث اطاله دادرسی و کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها اقدامات مناسبی را انجام داده است به طوری‌که با الکترونیکی شدن دستگاه قضا خیلی از شعب در کمتر از یک ماه به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند.

حسینی یادآور شد: رسانه‌ها از طرف دیگر می‌توانند نقش موثری را در کاهش میزان پرونده‌های ورودی به دستگاه قضا و کاهش وقوع جرم ایفا کنند.

در ادامه گفت‌وگوی ویدئویی اختصاصی رئیس‌کل دادگستری کردستان با خبرنگار تسنیم در این رابطه را ببینید:

انتهای پیام/481/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید