زمان سنا باید برای پیگیری مسائل مفید صرف شود


به گزارش خبرگزاری فارس، مجتبی ذوالنوری در نطق بین دستورات امروز (چهارشنبه 15 دی) مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز دهه بصیرت گفت: قیام مردم قم در 19 دی 1356 در سال 1356 تشکیل شد. زمینه بصیرت فاطمی.

وی افزود: مردم بصیر ما با بصیرت فاطمی و جهاد علوی خود در 9 دی ماه سال 90 در سراسر کشور قیام کردند در حالی که همه استکبار جهانی از همه امکانات خود برای حمایت از فاجعه استفاده کرده بودند. بر تابوت فتنه گران کوبیدند و فتنه گران و خون تازه ای به قیام 19 دی تزریق کردند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم عزیز ما در آستانه 28 دی ماه هستند. نوزدهم قیام آگاهانه مردم قم در برابر اهانت به امام عزیزمان بود. در این تاریخ شروع نهضت انقلابی که از سال 42 آغاز شد سرعت گرفت و خون تازه ای برای تقویت قیام تزریق شد.

وی قیام 19 دی مردم قم را سرآغاز قیام در دیگر مناطق و شهرهای کشور دانست و خاطرنشان کرد: مردم شریف تبریز، ارومیه، دزفول، بجنورد و سایر شهرها در کشور حرکتی را برای بزرگداشت این قیام ترتیب دادند. شهدای این قیام به پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 1357 انجامید.

ذوالنوری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام 19 دی گفت: خداوند امام عزیز و شهدای انقلاب، 19 دی، شهدای مدافع حرم و همه شهدای این ملت را که توانستند حفظ کند. این نهضت الهی را ادامه دهید و آن را امروز به ما برسانید.»

وی با اشاره به اینکه امروز رسالت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی بسیار سنگین است، از عملکرد برخی از نمایندگان در نطق انتقاد کرد و آنها را به دلیل وقت گرانبهای نطق برکنار کرد و گفت: هر دقیقه مجلس بیش از 100 دقیقه هزینه دارد. یک میلیون تومان «اگر ساختمان ها و امکانات و سود سرمایه را در نظر بگیریم، هزینه هر دقیقه وقت مجلس برای مردم به مراتب بیشتر است.

وی گفت: نماینده ای می خواهد در مورد مثلاً طرح درجه بندی فرهنگی صحبت کند. می‌خواهد از وقتش برای موافقت و مخالفت استفاده کند، اما با سلام بر پیامبران الهی شروع می‌کند، از مشکلات برگزیدگان صحبت می‌کند و بعد معلوم نمی‌شود که با موضوع یا موافق با او صحبت کند. اینها ضمانت قانونی دارند و هیئت مدیره باید در این موضوع دخالت کند.

وی افزود: در حال حاضر 700 طرح و لایحه در دست اجرا داریم. وقت مجلس را تلف می کنیم و در پیشگاه خدا پاسخگو هستیم. حالا که یک نماینده می خواهد بیاید و 4 دقیقه صحبت کند، نمایندگان در طول مسیر او را در آغوش می گیرند. بیایید امروز جلوی بچه های مدرسه میکروفون را قطع کنیم. وقت مجلس باید صرف امور مفید شود تا بتوانیم در برابر خدا و مردم پاسخگو باشیم.

انتهای پیام/این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید