سازمان های مردم نهاد استان اردبیل مطالبه گر باشندبه گزارش ایرنا، حسن قاسم پور روز شنبه در آئین افتتاح یک تشکل مردم نهاد اظهار داشت: پیامد مطالبه گری از سوی سازمان های مردم نهاد به ویژه در حوزه محیط زیست بسیار بیشتر از فعالیت سایر سازمان هاست. “

وی افزود: در این راستا به افرادی نیاز داریم که ضمن درک دقیق حساسیت های موجود، با جلب توجه مردم و مسئولان در جهت کاهش مشکلات زیست محیطی گام بردارند.

رئیس اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به اینکه شهرستان نمین به دلیل دارا بودن منابع طبیعی از جمله جنگل ها و تالاب ها یکی از زیباترین مناطق استان است، گفت: باید امیدوار بود که راه حل مشکلات زیست محیطی در این شهر تسریع خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل با اشاره به اینکه از نمین به عنوان گلشهر فرهنگی یاد می شود، گفت: زمانی که فرهنگ و الگوی مناسب وجود داشته باشد، نیازی به فرهنگ سازی نیست. بلکه باید برای احیای فرهنگ و الگوی فراموش شده و سپس ترویج آن تلاش کرد.

رضوان بقلچی با تاکید بر لزوم مستقل بودن سازمان های مردم نهاد از دولت، افزود: این تشکل ها می توانند با ایجاد فرصت استفاده از مسئولیت اجتماعی یا جلب مشارکت خیرین در راستای اهداف خود حرکت کنند.

پیش از شیوع ویروس کرونا، 308 سازمان مردم نهاد دارای مجوز در شهرهای مختلف استان اردبیل از جمله امور فرهنگی، بهداشتی، اجتماعی، عمرانی، محیط زیست، منابع طبیعی، توسعه پایدار، امور بین الملل و رفع نیازهای فقرا فعالیت داشتند. سازمان ها بودند.

دیدگاهتان را بنویسید