ساعت فوری دانش آموزی منتشر شد / کمبود 40 هزار مشاور مدرسه


مسعود شکوهی مدیرکل آموزش، مشاوره و رفاه اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص اورژانس دانش آموزی، اظهار داشت: خط ملی نمادین یا همان 1570 در تمامی استان ها آغاز به کار کرده و آموزش های تخصصی آموزش و پرورش نیروهای متخصص این بخش ارائه شده و هم اکنون به دانش آموزان، والدین و همکاران خدمات ارائه می کند.

وی درباره ساعات کاری اورژانس دانش آموزی گفت: در حال حاضر در هر استان یک مرکز وجود دارد یعنی 32 مرکز داریم که 12 ساعت در روز از ساعت 8 صبح تا 20 شب کار می کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا می خواهید مراکز را توسعه دهید؟

* فعالیت سامانه پایش آسیب های اجتماعی

مدیرکل آموزش، مشاوره و حفاظت اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: سامانه رصد آسیب های اجتماعی داریم که حدود 62 هزار مدرسه را تحت پوشش قرار می دهد و مدیران مدارس در تکمیل این سامانه به ما کمک می کنند.

وی افزود: اطلاعات جمع آوری و نقشه ریسک برای مدرسه، شهرستان و استان تهیه شده و بر اساس آن وارد برنامه ریزی و اقدام خواهیم شد.

* شاخص توزیع مشاوران مدارس و مراکز تغییر کرد

شکوهی گفت: 12900 مشاور در مدارس مشغول به کار هستند.

وی تصریح کرد: پیش از این شاخص تعیین تکلیف مشاور به ازای هر 15 دانش آموز یک ساعت بود که در سند جدید برای 12 دانش آموز یک ساعت است.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و حفاظت اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تاکنون برای مقطع متوسطه اول ملزم به داشتن مشاور بوده ایم، ادامه داد: از این پس مراکز مشاوره اعم از ابتدایی و متوسطه را خواهیم داشت. . مدرسه اولین قدم استفاده از نیروهای موجود به عنوان شهریه و در آینده جذب مشاور با اخذ مجوز استخدام است.

* کمبود 40 هزار مشاور در مدارس

شکوهی با اشاره به اینکه سهمیه مشاوران در آزمون استخدامی امسال تعیین شده است، گفت: در مقایسه با 5 سال گذشته حدود 15 هزار مربی و مشاور استخدام کرده ایم اما همچنان با توجه به شاخص سند نظام جامع جدید 40 هزار نیروی جدید داریم. هنوز مشخص نشده است

به گزارش فارس، علیرضا کاظمی معاون سابق پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه خط اورژانس دانش آموزی گفت: خط ملی نمادین یا خط اورژانس اجتماعی دانش آموزی 1570 یکی از زیرساخت های مهم سامانه مراقبت اجتماعی دانش آموزی است که مجموعاً با ابزارهای دیگر در حوزه سامانه نماد به ما کمک می کند تا بتوانیم مدل های مختلف اورژانس های روانی و اجتماعی را برای دانش آموزان سراسر کشور در قالب یک سامانه یکپارچه ارائه کنیم.

انتهای پیام/
این را برای یک صفحه جلد پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید