ساعت کاری فوق العاده دانش آموزان اعلام شد/ کمبود 40 هزار مشاور در مدارس


مسعود شکوهی مدیرکل آموزش، مشاوره و رفاه اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص اورژانس دانش آموزی اظهار داشت: این اداره خیریه شد و هم اکنون به دانش آموزان، والدین و همکاران خدمات رسانی می کند. کارگران

وی درباره ساعات کاری اورژانس دانش آموزی گفت: در حال حاضر در هر استان یک مرکز وجود دارد به طوری که 32 مرکز داریم که 12 ساعت در روز از ساعت 8 صبح تا 20 شب کار می کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا می خواهید مراکزی را توسعه دهید؟

* فعالیت سامانه پایش آسیب های اجتماعی

مدیرکل آموزش، مشاوره و رفاه اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: سامانه رصد آسیب های اجتماعی داریم که حدود 62 هزار مدرسه را تحت پوشش قرار می دهد و مدیران مدارس در تکمیل این سامانه به ما کمک می کنند.

وی افزود: داده ها جمع آوری و نقشه خطرپذیری مدرسه، شهرستان و استان تهیه شده که بر اساس آن برنامه ریزی و اقدام خواهیم کرد.

* شاخص تخصیص مشاوران مدارس و مراکز تغییر کرد

شکوهی گفت: 12900 مشاور در مدارس مشغول به کار هستند. بر اساس سند نظام جامع راهنمایی و مشاوره که اخیراً در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شده و با امضای وزیر آموزش و پرورش به استان ها ارسال شده است، شاخص نیروی کار مدارس و مراکز تغییر کرده است.

وی تصریح کرد: پیش از این، شاخص تخصیص مشاور به ازای هر 15 دانش آموز یک ساعت و در سند جدید به ازای هر 12 دانش آموز یک ساعت بود.

مدیرکل آموزش و پرورش، مشاوره و رفاه اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای دوره متوسطه اول ناگزیر به داشتن مشاور بوده ایم، ادامه داد: از این پس هم برای مقطع ابتدایی و هم برای مقطع متوسطه اول کادر مشاوره خواهیم داشت. مدرسه اولین قدم استفاده از کارکنان موجود برای پرداخت شهریه و استخدام مشاوران در آینده با اخذ مجوز کار است.

* کمبود 40 هزار مشاور در مدارس

شکوهی با اشاره به اینکه هنوز سهمیه مشاوران در آزمون کادرفنی امسال تعیین نشده است، گفت: در مقایسه با 5 سال گذشته حدود 15 هزار مربی و مشاور استخدام کرده ایم اما همچنان 40 هزار نیروی جدید داریم، شاخص جامع. اسناد سیستم.”

علیرضا کاظمی معاون سابق پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه خط اورژانس دانش آموزی گفت: خط نمادین دولتی یا خط 1570 کمک اجتماعی دانش آموزی یکی از زیرساخت های مهم سامانه رفاه اجتماعی دانش آموزی است که در کنار سایر ابزارها به صورت نمادین سامانه به ما کمک می کند تا در قالب یک سامانه یکپارچه مدل های مختلف اورژانس های روانی و اجتماعی را برای دانش آموزان سراسر کشور ارائه کنیم.

انتهای پیام/
این را برای صفحه جلد پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید