سامانه شفافیت تعاون روستایی راه اندازی می‌شود

– اخبار استانها –

علیرضا جاوید عربشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: فناوری‌های هوشمند در تعاونی‌ها به‌منظور کاهش فاصله عرضه و تقاضا ضروری است.

وی از راه‌اندازی سامانه ‌شفافیت حوزه تعاونی‌ها خبر داد و افزود: این سیستم به‌منظور یکپارچه‌سازی اطلاعات و با هدف ایجاد سامانه مدیریتی هوشمند و جامع شبکه تعاونی‌های روستایی و‌ کشاورزی ایران راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس مرکز ارتباطات، امور مجلس و استان‌های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بیان کرد: یکی از مهم‌ترین طرح‌هایی که سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به‌منظور کاهش فاصله قیمت محصولات کشاورزی از تولید تا مصرف و حذف واسطه‌های غیرضروری و ایجاد رقابت در بازار انجام داده است، تنظیم و توزیع فروش دیجیتالی بازار کالاهای اساسی است که از امروز به صورت پایلوت، توزیع 300 تن مرغ و تخم مرغ انجام می‌شود.

مدیرکل بازرسی خراسان رضوی: تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی خط قرمز ماستاستاندار خراسان رضوی:مسیر فعالیت اقتصادی برای توسعه سرمایه‌گذاری باید هموارتر شودبی‌توجهی به مرزی‌ترین شهرستان خراسان رضوی؛ تایباد از نبود امکانات اولیه رنج می‌برد

عربشاهی افزود: ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی به ویژه برای محصول انار در بجستان از ضروریات است، همچنین طول عمر نگهداری محصولات بویژه انار با احداث سردخانه بالا می‌رود و ضرر و زیانی متوجه کشاورزان و همچنین صاحبان واحدهای صنایع تبدیلی نمی‌شود.

وی در پایان از خرید تضمینی زعفران با قیمت پایه‌ای کیلویی 20 میلیون و 500 هزار تومان برای زعفران نگین صادراتی تا شهریور ماه سال آینده خبر داد.

انتهای پیام/281/ ز

source article

دیدگاهتان را بنویسید