سایت پسماند قزوین پایلوت تولید برق از زباله شدبه گزارش روز یکشنبه ایرنا، مهدی صباغی در جلسه طرح توجیهی سرمایه گذاری سایت فرآوری زباله به انرژی افزود: با انتقال دانش و تجربه به شهرداری و واردات کمپرسور با بهره وری بیشتر، می توان قزوین را پایلوت کرد. این طرح در سراسر کشور».
وی گفت: این فناوری ها امروزه در دنیا وجود دارد اما در نظر داریم با استفاده از نیروی انسانی متخصص و کارآمد این فناوری را در شهر و کشور خود بومی سازی کنیم.
شهردار قزوین با بیان اینکه به دنبال حل هر چه سریعتر مشکلات زیست محیطی ناشی از زباله هستیم، تصریح کرد: فقط ما در ایران توانایی استفاده از هر فناوری و حتی فناوری پیشرفته را داریم و به همین دلیل تصمیم گرفتیم قزوین را در این زمینه پایلوت کنیم. پروژه تبدیل زباله به بیوگاز و برق، بنابراین مشاوره خود را با یک شرکت سوئدی که مجوزهای لازم را از سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم اخذ کرده و نزدیک به 120 سال تجربه در صنعت زباله دارد، آغاز کردیم تا بتوانیم ما این کارخانه را به مدت یک سال تاسیس خواهیم کرد.
با این فناوری می‌توانیم هر نوع زباله‌هایی مانند آهن، شیشه، کاغذ، مقوا را جدا کنیم، فویل آلومینیومی و غیره خواهیم داشت. با کمترین آسیب به محیط زیست
وی تاکید کرد: این اولین گام در کشور برای برداشتن جهش در تبدیل زباله به انرژی خواهد بود و در نظر داریم با دریافت دانش این شرکت این فناوری را بومی سازی کنیم تا بتوانیم از ظرفیت مهندسان و متخصصان در این زمینه استفاده کنیم. منطقه ساخت و ساز و نگهداری.” از تعمیرات و آموزش نهایت استفاده را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید