سرانجام موزه گنج ملی آب در پارک طبیعت پردیسان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه اطلاع رسانی انجمن حفاظت از محیط زیست اعلام کرد: طبق بند ۲. در آیین نامه دومین جلسه شورای راهبردی سازمان، جلسه ای برای تعیین تکلیف توافق بین مسئولان وقت سازمان تشکیل شد. سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نیرو برای ایجاد موزه ملی. آب در پارک طبیعت پردیسان نگهداری شد.

در ابتدای این جلسه دیوید لامپی مشاور رئیس سازمان و مسئول هماهنگی و برنامه ریزی پارک پردیسان در تشریح مفاد تفاهم نامه مذکور اعلام کرد: با وجود گذشت حدود 28 سال از امضای تفاهم نامه، پروژه مورد نظر تاکنون تکمیل و مورد بهره برداری قرار نگرفته است زیرا بنا به دستور بالاترین مقام سازمان جهت تعیین هر چه سریعتر پروژه گروه موضوع و جلوگیری از فرسودگی بناها و بناهای موجود در موزه ، لازم است مسئولان صندوق ملی آب هر چه سریعتر پروژه را تکمیل کنند.

در ادامه این دیدار، محمدحسین رنجبران؛ مدیرعامل صندوق ملی آب گفت: موزه آب بخشی از موزه ملی آب است. تفاهم نامه بنیاد صندوق آب از سال 76 به تصویب رسیده اما تاکنون ساختار اداری آن تصویب نشده و منابع وام این موسسه تخصیص نیافته است.

وی با بیان اینکه ساختار پیشنهادی این سازمان در حال حاضر در سازمان اداری و استخدامی کشور در حال بررسی است و در دست بررسی است، توضیح داد که وزیر نیرو، رئیس حفاظت محیط زیست در شورای صندوق آب سوئد حضور دارد. انجمن، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر میراث، فرهنگ و گردشگری، شهردار تهران، معاون وزیر نیرو و رئیس موسسه.

رنجبران افزود: تاکنون 90 درصد از فاز اول پروژه و بین 30 تا 50 درصد از طرح صندوق ملی آب اجرا شده است و برای تکمیل پروژه اعتبارات و هزینه های لازم الف. سال

وی در ادامه پیشنهاد کرد: برای تعیین ماموریت این پروژه جلسه مشترکی با حضور وزیر نیرو و رئیس انجمن حفاظت از طبیعت و نحوه اجرای توافقنامه فیمابین و تامین اعتبار لازم برگزار شود. به منظور تکمیل اقدامات اجرایی وطنصافن باید بازنگری شود و تصمیم مقتضی اتخاذ شود.

مصطفوی در ادامه این نشست گفت؛ وکیل Vatnssjóður گفت: می توان اصلاحیه ای برای موافقت نامه 1373 تهیه کرد و در آن زمینه ورود اشخاص خصوصی و اجرای پروژه وجود داشت. که توسط BOT پیش بینی شد زیرا واحدهای موجود وزارت نیرو با واحدهای مورد نیاز برای تکمیل پروژه همخوانی ندارند.

همچنین یک بزرگوار; سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: وزارت نیرو باید در زمان مشخص به تعهدات خود عمل کند و همچنین سیستم بهره برداری از پروژه را مشخص کند.

صادقی; معاون پرسنلی و پشتیبانی مرکز همچنین بر تدوین قولنامه جدیدی مبنی بر ورود اداره ویژه به آن تاکید کرد.

در پایان این دیدار، نورالله مرادی؛ معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان محیط زیست به محض جمع بندی مطالب مطرح شده گفت: برای تعیین تکلیف تفاهم نامه و یا تهیه پیش نویس تفاهم نامه جدید، جلسه مشترک مدیران دو سازمان برگزار شود. و تلاش ها باید در سال دوم دولت محترم نسبت به این موضوع تصمیم گیری کند

دیدگاهتان را بنویسید