سردار سلیمانی: بسیج نوین اسلامی در گام دوم انقلاب شکل می‌گیرد

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار سرتیپ سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت سالروز تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی (ره) پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز تهران (5 آذر 1400) اظهار داشت: پس از تسخیر لانه جاسوسی از سوی امام خمینی (ره) فرمان تشکیل بسیج صادر شد و ایران از یک تشکیلات مردم پایه بهره‌مند شد که آثار و برکات آن از همان روزهای نخست آشکار شد که جلوه آن در دوران دفاع مقدس بود.

وی خاطرنشان کرد: شجره طیبه الهی بسیجی در همه ابعاد دفاع مقدس شکل گرفت. در میدان‌های نبرد حضور فرزندان داوطلب ملت ایران نبردهای عاشورایی و علوی را شکل داد. بسیجیان مکتب دفاعی انقلاب اسلامی را خلق کردند، دشمن را در تجاوز ناکام گذاشتند و توانستند آن تجاوز سهمگین و سنگین را که آغاز شده بود به یک گنجینه تمام ناشدنی برای انقلاب اسلامی و ملت‌های مسلمان و ملت بزرگ ایران تبدیل کنند. آن تهدید بزرگ با حضور فرزندان ملت ایران و تقدیم ده‌ها هزار شهید، جانباز و آزاده به یک فرصت تاریخی تبدیل شد که ملت‌ها از آن الگو گرفتند و جبهه‌های مقاومت را در برابر صهیونیسم و جبهه استکبار شکل دادند.

سردار سلیمانی بیان داشت: پس از دوران دفاع مقدس نیز از آنجایی که امام در سال‌های پایانی حیاتشان فرمان تشکیل بسیج طلبه و دانشجو را شکل داده‌ بودند، به فرمان رهبر انقلاب بسیج در عرصه‌های مختلف ورود پیدا کرد و در هر جایی که ملت ایران نیاز به حضور نیروهای داوطلب و ایثارگر داشت، بسیج وارد میدان شد. از سال 79 با تدبیر رهبری، بسیج سازندگی ایجاد شد که نقش مهمی در سازندگی کشور و رفع محرومیت‌ها ایفا کرد.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب مبنی بر اینکه منظور از بسیج، ملت ایران است، گفت: ملت ایران بعد از دفاع مقدس با تمسک به روحیه بسیجی توانست در برابر فشارهای سهمگین دشمن در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، روانی و امنیتی ایستادگی کند. حضور مردم ایران و بسیجیان در صحنه‌های مختلف توانست نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ملت بزرگ ایران در گام دوم انقلاب اسلامی، وارد تمدن‌سازی، جامعه‌پردازی و تکامل دولت اسلامی شده است. در گام اول پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یک ابرحادثه منشا تحولات بزرگی در سطح دنیا شد و با استقرار نظام جمهوری اسلامی، تحولاتی در سطح دنیا رخ داد. اکنون در سایه تدابیر رهبری و در قرن جدید شمسی، در انتظار یک ابرتحول بزرگ هستیم و آن این است که که ملت‌های مسلمان تمدن نوین اسلامی را رقم بزنند.

وی ادامه داد: برای آنکه ملت‌های مسلمان در کنار هم قرار بگیرند، مستلزم روی کار آمدن دولت‌هایی با مردم‌سالاری اسلامی است. و قطعاً این اتفاق خواهد افتاد، چرا که امام خمینی (ره) فرمود که قرن آینده، قرن اسلام خواهد بود. بسیج در گام دوم انقلاب اسلامی با تحقق بسیج نوین پیشقراول حرکت بزرگ تمدن‌سازی در امتداد تدابیر رهبر معظم انقلاب خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان عنوان کرد: در دو سالی که مردم دچار بیماری کرونا شدند، بسیجیان به میدان آمدند و به مردم کمک کردند و امیدواریم که این خدمات گسترش یابد.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید