سردار فدا: اتکا به ظرفیت‌ها و توان علمی سبب رسیدن کشور به قله‌های علمی جهان است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم در اصفهان؛ سردار مجتبی فدا در افتتاحیه لشکر سایبری ققنوس و تقدیر از مدال‌آوران لینک علمی پایا بسیج دانش‌آموزی اظهار داشت: هر کشوری برای تشکیل به سه زیر محموعه مردم،جغرافیا و کشور و حکومتی برای اداره نیاز دارد. دوام و قوام حکومت نیز بستگی به دو عامل علم وفرهنگ دارد که در کنار آن سه زیر مجموعه حکومت دوام و قوام می‌یابد.

وی افزود: علم از موضوعاتی است که اگر در حکومت باشد، استمرار آن را باعث می‌شود. یکی از موضوعاتی که رهبری همواره بر آن تاکید می‌کنند،رسیدن به قله‌های علمی و سر منزل مقصود در عرصه‌های مختلف است. ما نسبت به غربی‌ها پیشرفت علمی کم تری داریم و برای جلوگیری و مقاومت در برابر تحریم‌ها و وابستگی‌ها باید به پیشرفت علمی برسیم.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان ادامه داد: اگر در سال 57 نمره علمی آمریکا مثلا عدد 40 و رشد علمی ایران 5 بود، در این چهل و سه سال گذشته نمره علمی آمریکا مثلا به عدد 60 و ما به 45 رسیدیم. بعد از انقلاب رشد علمی ایران جهشی چند برابری داشته است. علت اینکه به عدد آمریکا و غرب نرسیدیم بخشی ناشی از تحریم‌ها و بخشی ناشی از سو مدیریت و بی‌ تدبیری‌هایی است که در کشور رخ داده و شرایط را به نحوی فراهم کرده که نتوانستیم از ظرفیت‌های داخلی خود بهره‌گیری کنیم.

وی با اشاره به سختی‌های پس از انقلاب و تحریم‌‍‌های ناجوانمردانه در روزهای جنگ بیان کرد: اوایل انقلاب و جنگ سیم خاردار هم نمی‌توانستیم تولید کنیم و حتی دیگر کشورها به ما نمی فروختند. سایر تجهیزات مثل توپ و تانک و خیلی از امکانات نظامی که اصلا نمی فروختند. در زمان عملیات خیبر و قبل از آن وقتی در شرایط سخت و تحریم بودیم برای کاهش شهدا و تلفات، شهید تهرانی مقدم و شهید حسن قاضی و شهید غلامرضا یزدانی و جانباز 70 درصد سید حبیب اعتصامی بمب و راکت عمل نکرده نیروهای عراقی را با وجود خطرات احتمالی جابه‌جایی باز و جوشکاری کردند.

سردار فدا ادامه داد: راکت‌ها و بمب‌ها را به گونه‌ای آن را طراحی کردند که علیه خود عراقی‌ها به کار بگیریم و شلیک کنیم.500 متر برد بیشتر نداشت و به هدف نخورد و منفجر نشد. عراق نیز همزمان پاتک کرد. اما بازهم ناامید نشدیم و با توجه به ظرفیت‌های داخلی شهید فاتح در پاتک شرکت کرد و شهید و مفقودالاثر شد.اکنون و با اتکا به ظرفیت‌های داخل موشک ساخت داخل تولید و در مدار زمین قرار داده‌ایم وموشکی با برد بیش از هزار کیلومتر با کمتر از 500 متر خطا تولید کرده‌ایم.

بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید در اصفهان به روایت تصویرسردار فدا: ‌با هماهنگی سپاه ولی عصر (عج) نیازمندی‌های‌ استان خوزستان را احصا کردیمسردار فدا: با بی کفایتی، بی تعهدی و سوء مدیریت مواجه هستیم

وی گفت: جوانان باید قدر خود را بدانند و به دارایی‌ها و توانمندی‌های خود متکی باشند. ما در کشوری هستیم که با اتکا به ایمان به خدا و باورها و اعتقادات روی پای خود می‌ایستیم و باید از لحاظ رشد علمی قله اول منطقه و جهان را فتح کنیم؛ کمااینکه در ابتدای تاریخ مسلمانان در چنین درجات عالی علم قرار داشتند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان تصریح کرد: موضوع دیگری که استمرار حکومت را تضمین می‌کند فرهنگ است، ما مسلمان هستیم و برای خود چهارچوب و اصولی قائلیم. اینکه مقام معظم رهبری تاکید دارند به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیستیم، از دیدگاه و آرمان‌های ما نشات می‌گیرد. وقتی اسلام برای جان انسان‌ها ارزش قائل شده، ما نیز به اصول اسلام پایبندیم و به دنبال ساخت سلاح کشتار جمعی وهسته‌ای و شیمیایی نمی‌رویم.

وی با اشاره به ویژگی‌های شهدا و فرهنگ آنان اظهار داشت: شهید عبدالرسول زرین برترین تک تیرانداز دفاع مقدس اسوه‌ای است که آن را به جهان معرفی نکردیم. آمریکایی‌ها کریس کایر را به عنوان برترین تیرانداز جهان معرفی می‌کنند که 120 شلیک موفق در راستای تجاوز گری، غارت کشورها و هجوم و کشورگشایی در برابر مردم بی‌دفاع را داشته است. شهید زرین کسی است که به گفته خودش به نیروهای عراقی در زمان خواب ، غذا و آب خوردن شلیک نمی‌کرد و این فرهنگی است که باید به جامعه تسری پیدا کند تا دوام و قوام حکومت را استمرار بخشد.

سردار فدا با بیان اینکه هر یک از شهیدان مدفون در گلستان شهدا یک ویژگی و خصوصیات شاخصی داشتند، افزود: شهید عزیزاللهی شهید دانش‌آموز 14 ساله تخریب‌چی بود و بعد از آن غواص می‌شود و در عملیات کربلای4 با لباس غواصی به شهادت می‌رسد.در دیدار امام خمینی این شهید بزرگوار وقتی در مورد آرزویش سوال شد، آرزویش را سلامتی امام خمینی (ره) و پیشرفت و رشد علمی کشورش می‌داند. شهید گنجی زاده کارشناسی ارشد کامپیوتر داشت و تمامی خانواده‌اش در آمریکا زندگی می‌کردند. به جز یک خواهر، بقیه اعضای خانواده به ایران تعلق خاطری نداشتند، اما در کشور ماند تا از وطنش دفاع کند. شهید کلاهدوزان اهل اصفهان ولی فرمانده سپاه شیراز و فرهنگی و معلم بود. جوانان و کادر زیادی برای مجموعه سپاه تربیت کرد که عهده دار پست‌های مختلفی باشند.

وی بیان کرد: شما هم می‌توانید مانند شهیدان منشا خیرات باشید و از تمامی علم و ظرفیت خود برای سرافرازی و سربلندی بکوشید. شهیدان از بالاترین سرمایه خود گذشتند؛ شما نیز می‌توانید با الگو گرفتن از آن‌ها توانمندی خود را به کار گرفته و مانند دفاع مقدس در مبارزه و دفاع علمی ، کشور را به سر منزل مقصود برسانید. همانطور که در عرصه‌های نانو،هسته‌ای و شبیه سازی سلول‌های بنیادی و سایر علوم درخشیدید و در توان بازدارندگی به پیشرفت‌های خوبی رسیدید.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در خصوص گرفتاری بیماری کرونا که جهان را درگیر کرده است، خاطرنشان کرد: روزهای ابتدایی کرونا نیز سختی‌هایی داشتیم و ما زودتر از آمریکا گرفتار موضوع بیماری شدیم و با اتکا به توان و ظرفیت داخلی آن را پشت سر گذاشتیم و مردم نیز در این عرصه بسیار تاثیرگذار بودند و مانند سال‌های جنگ هم‌دلی کردند. آمار فوت و مرگ و میر نیز به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌ها زیاد است. اکنون که شرایط واکسیناسیون به خوبی فراهم شده، بعضی تبلیغات منفی عدم استفاده از واکسن را فریاد می‌زنند. باید با فرهنگ‌‍سازی و تبلیغ واکسیناسیون با این بیماری مقابله کنیم.

انتهای پیام/163/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید