سردار کرمی: بزرگان و سران جوانان را سمت شرکت‌های دانش بنیان سوق دهند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، سردار محمد کرمی ظهر امروز در همایش سران و بزرگان طوایف سیستان و بلوچستان که همزمان با هفته بسیج با رویکرد ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و تعاونی با هدف اقتصاد مردمی در پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار داشت: هفته بسیج یادآور شجاعت، ایثارگری و روح نوآوری رزمندگانی است که با شجاعت و شهامت ایستادند و حماسه‌های ماندگار خلق کردند تا با رشادت و ایثار خود، دشمن را از رسیدن به اهدافش ناکام بگذارند.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه با اشاره به برگزاری این جلسه علمی با حضور سران طوایف، گفت: باید از تکنولوژی روز برای پیشرفت در عرصه‌های مختلف استفاده کرد، باید همه برای توسعه و پیشرفت استان در این زمینه پای کار باشند زیرا شرایط فراهم بوده و استاندار فعلی نیز با نگاهی که دارد تلاش می‌کند این اتفاقات به نحو مطلوب در استان ایجاد شود تا با استفاده از تکنولوژی روز در حوزه‌های مختلف اقتصادی بتوانیم با توجه به ثروت‌هایی که خداوند در اختیار ما قرار داده، موفق باشیم.

40 پروژه محرومیت‌زدایی همزمان با هفته بسیج در سیستان و بلوچستان آغاز می‌شودتوسعه سیستان و بلوچستان با ایجاد صنایع کوچک پیش می‌بریمدولت و وزرا بر توسعه سیستان و بلوچستان متمرکز شده‌اند

وی تصریح کرد: شما به عنوان معتمد و سران طوایف در قبال جوانان مسئولیت مهمی بر عهده دارید؛ در این زمینه باید هر طایفه برای راه‌اندازی شرکت‌های دانش بنیان و تعاونی‌ها در طایفه خود اقدام و در این امر سرمایه‌گذاری کنید تا شاهد رشد خوبی در استان باشیم.

روحیه‌ بسیجی بن‌بست‌شکن و خلاق است

سردار کرمی افزود: با وجود سرمایه‌های فراوان استان نباید وضعیت کنونی این باشد؛ علت به کم کاری مسئولان نیز بر می‌گردد باید همه در میدان بوده و تلاش کنیم با همین روحیه بسیجی که رهبر انقلاب فرمودند؛ چرا که روحیه بسیجی یعنی روحیه بن‌بست شکنی و خلاقیت، یعنی نگاه عالمانه به همه مسائل و پیشرفت سریع در حوزه‌ها، اینکه رهبر معظم انقلاب می‌گویند شتاب علمی یعنی فاصله خود را از علم و تکنولوژی کم کرده و به سرعت از آن عبور کنیم.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: باید هر روز یک قدم پیشتر برویم تا مشکلات برطرف شود، ما همه باید در میدان باشیم آن رزمندگانی که ایستادند تا انقلاب اسلامی به پیروزی برسد در زندان‌ها شکنجه شدند اما به امید آینده صبوری و ایستادگی کردند؛ اکنون نیز باید امید داشته باشیم آینده خوب است ما باید تلاش کنیم از منابع موجود به بهترین نحو استفاده کرده زیرا در قبال این نعمات الهی در روز قیامت باید پاسخگو باشیم.

وی با اشاره به اینکه اگر در هر حوزه محکم وارد و شبانه روز کار و تلاش کنیم موفق خواهیم بود، بیان کرد: در سیستان و بلوچستان شرایط برای محصولات استراتژیک به ویژه در عرصه کشاورزی فراهم است، باید از ظرفیت و پتانسیل‌ها موجود در این خطه از جمله معادن، مرز که مرکز صادرات واردات است، در بازارچه‌های مرزی باید ورود و سرمایه گذاری کرد.

پیشرفت علمی، منجر به نوآوری و خلاقیت می‌شود

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه ادامه داد: سران طوایف و معتمدین باید تلاش کنند تا جوانان در حوزه علم به سرعت پیشرفت کرده، زیرا پیشرفت در این عرصه منجر به نوآوری و خلاقیت می‌شود و این ها همه در راستای پیشرفت استان است.

وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان جوانترین استان کشور و دارای نیروی انسانی است، این نیروی انسانیِ کارآمدِ خلاقِ مومن متفکر با یک روحیه جهادی می‌تواند تحولات عمیقی ایجاد کند؛ امید است که در این زمینه تلاش کرده و توسعه بیشتر در عرصه تعاونی ها و شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار گیرد.

سردار کرمی با بیان اینکه علم تولید ثروت و نگاه‌ها را باز و قوی می‌کند، گفت: با اتکا و توکل به خدای متعال در موضوعات مختلف پیروز خواهیم بود، باید تلاش کرد از این فرصت‌ها استفاده و در این عرصه‌ها سرمایه‌گذاری کرد. بسیج تلاش دارد جامعه به آنچه که به فرمایش رهبر انقلاب در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سایر عرصه‌ها است بتواند به خوبی حرکت کند.

انتهای پیام/391/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید