سردار گودرزی: روند هماهنگی ایران و پاکستان در حال توسعه است


سردار «احمدعلی گودرزی» روز گذشته (دوشنبه) در حاشیه سفر رسمی وزیر کشور ایران به پاکستان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد، اظهار داشت:

وی با اشاره به سفر یک ماه پیش خود به کراچی به عنوان رئیس نیروی بین المللی کمک به امنیت به میزبانی آژانس امنیت دریایی پاکستان در دریای عمان، افزود: در این سفر به پاکستان به ریاست دکتر وحیدی وزیر کشور به نتیجه گیری اینکه ایران و پاکستان باید از طریق تعامل و همکاری نزدیک از مرزهای خود محافظت کنند.

فرمانده مرزبانی ایران تاکید کرد: اینگونه دیدارها باعث تسهیل امور اقتصادی دو کشور به ویژه در دریا و همچنین رسیدگی به مشکلات صیادان، افرادی که گاه شناخت کافی از مرزهای دریایی یکدیگر ندارند، منجر به دستگیری یک نفر می شود. ماهیگیران در هر دو کشور.” البته در این زمینه هم به هماهنگی های خوبی رسیده ایم.

وی افزود: در بحث مبارزه با قاچاق، انواع قاچاق مواد مخدر، اسلحه و مهمات جلسات مختلفی تشکیل شده و هماهنگی های رضایت بخشی صورت گرفته است.

سردار گودرزی: روند هماهنگی ایران و پاکستان در حال توسعه است

سردار گودرزی تصریح کرد: به نظر می رسد مسئولان امنیتی و اقتصادی دو کشور نسبت به گذشته تمایل بیشتری به همکاری و حل مشکلات دارند که تعامل و تماس بین ذینفعان دو کشور تقویت شده و در این راستا کار مشترکی انجام می شود. گروه برای حل و فصل مسائل مرز مشترکی بین حوزه اقتصادی و انتظامی تشکیل داده است.

وی با اطمینان از سرعت روند صعودی هماهنگی ایران و پاکستان افزود: در آینده سفرهایی از سوی مقامات پاکستانی به ایران خواهیم داشت که در این راستا از همتایان ما در فرماندهی مرزبانی و ارتش پاکستان خواسته شده است تا به ایران سفر کنیم تا به توافق برسیم.» مفصل را بیشتر از قبل اجرا کنید.

وی گفت: خوشبختانه ارتقای امنیت در مرز مشترک ایران با کشور دوست و برادر پاکستان اساساً قابل مقایسه با گذشته نیست و امیدواریم دو کشور مرزهای خود را بیش از پیش حفظ کنند. تروریست های دست نشانده استکبار جهانی از برخورداری از امنیت این مرزهای دوستانه خسته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید