سرمایه گذاری بر اساس مشورت با مقامات ازبکستان و امارات متحده عربی


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «جمشید خواجایف» معاون نخست وزیر، وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان و «سهیل بن محمد المزروعی» وزیر انرژی و زیرساخت امارات متحده عربی در نشستی تصویری با موضوع همکاری های سرمایه گذاری دو کشور و همچنین جنبه های عملی و همکاری های متقابل در زمینه های مشارکت راهبردی و اجرای پروژه های مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

طرفین با خرسندی از همکاری های مثمر ثمر در زمینه های تجاری و اقتصادی و همچنین انرژی های سنتی و جایگزین، لجستیک، بهداشت، کشاورزی و گردشگری اشاره کردند.

در این نشست ویدئویی چشم انداز گسترش همکاری های متقابل در زمینه سرمایه گذاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت. تاکید شد امروز سبد سرمایه گذاری مشترک شامل 17 پروژه به ارزش حدود 3 میلیارد دلار است.

طرفین نتایج شرکت سرمایه گذاری مشترک ازبکستان و امارات متحده عربی با سرمایه یک میلیارد دلاری را بسیار ارزشمند دانسته و بر اهمیت اجرای پروژه خصوصی سازی بلوک های انرژی موجود توسط شرکت های اماراتی مبادله و تاکید کردند. تاکا و ساخت و ساز بلوک های جدید برق مبتنی بر نیروگاه حرارتی تالی مرجان را برجسته کردند.

در پایان این دیدار تصویری، طرفین بر ادامه تبادل نظر موثر با هدف تقویت همکاری‌های ازبکستان و امارات توافق کردند.

حدود 107 شرکت با سرمایه سرمایه گذاران امارات در ازبکستان در زمینه منسوجات، مصالح ساختمانی، کنسرو میوه و سبزیجات، مواد شوینده و خدمات فعالیت می کنند.

امارات متحده عربی در 26 دسامبر 1991 استقلال این کشور را به رسمیت شناخت و روابط سیاسی بین دو کشور در 25 اکتبر 1992 برقرار شد.

انتهای پیام/ح
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید