سرمایه گذاری صنعتی در چهارمحال و بختیاری 186 درصد رشد کردسجاد رستمی افضد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در 9 ماهه امسال 144 واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری 9 میلیارد و 865 میلیون ریال در استان به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: این تعداد واحد تولیدی برای 133 نفر در استان اشتغالزایی کرد و بی شک در تعدیل نرخ بیکاری در استان و تحقق برنامه های دولت سیزدهم در این زمینه بسیار موثر بود.

رستمی تصریح کرد: از واحدهای تولیدی استان در طول سال می توان به کارخانه تولید نشاسته، کارخانه فولاد، کارگاه بسته بندی بادام، واحدهای فعال در محصولات غذایی، صنعتی و کشاورزی اشاره کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از پیشرفت بیش از 60 درصدی 400 طرح از مجموع 2000 طرح صنعتی در دست اجرا در استان خبر داد. صنعت فعال در کشور به 2.5 درصد افزایش می یابد.

رستمی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 40 واحد صنعتی و تولیدی پیشرو در استان فعالیت می کنند، افزود: این استان در حال حاضر تنها تولید کننده ورق گالوالوم در کشور، تنها تولید کننده ورق گالوانیزه خودرو در خاورمیانه و مالک است. اولین مرکز پرتو گامای خصوصی در خاورمیانه و تنها تولید کننده شیر خشک بیبی با برند ایرانی، تنها سازنده مخازن گاز مایع. پ. جی (LPG) اولین و تنها تولید کننده صنایع آزمایشگاهی مجازی در ایران، تنها تولید کننده قطعات پلیمری خودرو در کشور و بزرگترین تولید کننده فرش و کفپوش خودرو در ایران در این استان فعالیت می کند.

به گزارش ایرنا، هم اکنون 926 واحد صنعتی در این استان فعال هستند که از این تعداد 36 واحد بزرگ با بیش از 100 نفر، 32 واحد متوسط ​​با 50 تا 100 نفر و مابقی واحدهای صنعتی کوچک هستند.

تاکنون بیش از 2000 جواز تاسیس صادر شده و بیش از 400 طرح صنعتی با بیش از 60 درصد سرمایه گذاری اجرا شده است که گام های بلندی برای تکمیل این طرح برداشته است.

چهارمحال و بختیاری دارای 10 شهر با جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر است که برای برخی محصولات صنعتی از جمله لوازم خانگی، چادر مشکی، فرش و برخی دیگر از صنایع کشور رتبه مطلوبی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید