سرما به مبارزه با کووید 19 کمک می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر سلامتی اخبار، د. ریا کوندومحقق اصلی در امپریال کالج لندن می‌گوید: «قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا همیشه منجر به مصدومیت نمی شود و ما مشتاق بودیم دلیل آن را بفهمیم. ما دریافتیم که سطوح بالای سلول‌های T از قبل موجود که بدن هنگام آلوده شدن به سایر ویروس‌های کرونای انسانی مانند سرماخوردگی تولید می‌کند، می‌تواند نقش محافظتی در برابر عفونت کووید داشته باشد.

اگرچه این یک یافته مهم است، اما فقط نوعی محافظت است، و به شما اطمینان می‌دهم که هیچ‌کس نباید به تنهایی به آن تکیه کند.» در عوض، بهترین راه برای محافظت از خود در برابر کووید 19 دریافت یک واکسن کامل، از جمله یک تقویت‌کننده است. شلیک کرد.

این مطالعه در سپتامبر 2020 آغاز شد، زمانی که بسیاری از افراد مبتلا به کووید-19 نبودند و واکسینه نشده بودند، و شامل 52 نفر در بریتانیا شد که یک فرد مبتلا داشتند. ویروس کرونا او در معرض زندگی او قرار گرفت. شرکت کنندگان پس از مواجهه تحت PCR قرار گرفتند. چهار تا هفت روز بعد دوباره آزمایش کردند.

نمونه خون آنها بین یک تا شش روز پس از قرار دادن آنها گرفته شد تا محققان بتوانند سطح سلول های T از قبل موجود را که از عفونت سرماخوردگی قبلی وجود داشتند، بررسی کنند.

این تیم به طور قابل توجهی تعداد بیشتری از این سلول های T را در 26 فرد غیر آلوده در مقایسه با 26 نفر بدون عفونت پیدا کردند.

برای محافظت در برابر عفونت ویروس کروناسلول‌های T به جای پروتئین چسبنده روی سطح ویروس، پروتئین‌های داخلی ویروس را هدف قرار می‌دهند و به اتصال آن به سلول‌های انسانی کمک می‌کنند.

محققان می‌گویند: «مطالعه ما واضح‌ترین شواهد تا به امروز را ارائه می‌کند که سلول‌های T سرخرگ کرونر سرد نقش محافظتی در برابر عفونت کووید-19 دارند.»

دیدگاهتان را بنویسید