سرکوب نژادپرستانه و تروریسم برهنه رژیم صهیونیستی ریشه مشکلات فلسطین است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان



سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به حوادث اخیر در فلسطین اشغالی گفت: نژادپرستی، سرکوب، کشتار، زندان، محرومیت گسترده و تحقیر هر روزه یک ملت مظلوم. فلسطین و همچنین تروریسم برهنه رژیم آپارتاید صهیونیستی عامل همه ناآرامی ها در سرزمین های اشغالی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه مبارزه با اشغالگران را حق مشروع، بدیهی و طبیعی مردم بی دفاع فلسطین و پاسخی به حملات مکرر صهیونیست ها به عتبات عالیات در بیت خواند. مقدس جنایات و تجاوزات مستمر رژیم اشغالگر اسراییل به مردمی که در سنت کوداس و دیگر سرزمین‌های فلسطینی در معرض آزار و اذیت و محرومیت شدید قرار دارند و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین و مبارزات آزادی‌بخش مردم تأکید کردند.

چاطب زاده از همه ملت ها دولت ها و باندهای بین بین المللی وی از مردم فلسطین خواست تا بر اساس اصل دفاع از خود در برابر اشغالگری و تروریسم رژیم آپارتاید صهیونیستی عمل کنند و از تجاوزات و جنایات خشونت آمیز صهیونیست ها در فلسطین جلوگیری کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تنها راه حل بحران فلسطین را برگزاری همه پرسی با حضور همه مردم بزرگ فلسطین دانست و افزود: اشغالگر راه را پذیرفته است. لی برای آزادی کاداس مقدس و تعیین سرنوشت فلسطین دموکراتیک است.

دیدگاهتان را بنویسید