سرگردانی بیش از 100 تن فلفل پس از ممنوعیت صادراتی روسیه/ کشاورزان: محصولات ما عاری از سموم غیرمجاز است

استانها / اصفهان

http://fna.ir/5ys1n ۰ سرگردانی بیش از 100 تن فلفل پس از ممنوعیت صادراتی روسیه/ کشاورزان: محصولات ما عاری از سموم غیرمجاز است

مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون با اشاره به توقف صادرات فلفل دلمه‌ای به روسیه افزود: روزانه بیش از ۱۰۰ تن فلفل دلمه‌ای رنگی صادراتی این شهرستان در بازار‌های داخلی سرگردان است.

سرگردانی بیش از 100 تن فلفل پس از ممنوعیت صادراتی روسیه/ کشاورزان: محصولات ما عاری از سموم غیرمجاز است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از رابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، محمدحسین احمدی، مدیر جهاد کشاروزی شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه این شهرستان قطب تولید محصولات گلخانه‌ای در استان اصفهان است، اظهار داشت: از سطح ۲۳۰ هکتار گلخانه‌های نوین این شهرستان سالانه ۳۲ هزار تن محصول با کیفیت تولید و بیش از ۹۰ درصد آن صادر می‌شود.

وی با اشاره به توقف صادرات فلفل دلمه‌ای به روسیه افزود: روزانه بیش از ۱۰۰ تن فلفل دلمه‌ای رنگی صادراتی این شهرستان در بازار‌های داخلی سرگردان است.

یک سوم قیمت تمام شده باید محصولاتمان را به فروش برسانیم

یکی از گلخانه‌داران تیران و کرونی هم با بیان اینکه قیمت تمام شده فلفل بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان است و در حال حاضر با قیمت ۵ تا ۶ هزار تومان به فروش می‌رسد، گفت: فلفل دلمه‌ای رنگی یکی از این محصولات است که تحت شرایط مراقبتی خاص تولید می‌شود و با توجه به حساسیت این گیاه استفاده از کود و سموم باید بر اساس استاندارد باشد و درغیر این صورت دچار ضرر و زیان در میزان تولید خواهد شد.

وی افزود: بر این اساس تولیدات تیران و کرون یا به صورت مبارزه بیولوژیک با آفات تولید می‌شود و یا زیر نظارت جهاد کشاورزی از سموم بدون دوره کارنس استفاده می‌شود که این موضوع با اجرای آزمایشات جهاد کشاورزی مشخص است که هیچگونه ماندگاری سموم در فلفل تولید تیران و کرون مشاهده نشده است.

این کشاورز گفت: تیران و کرون به عنوان یکی از بزرگترین قطب‌های تولید فلفل دلمه‌ای رنگی با کیفیت در کشور شناخته می‌شود که این روز‌ها گلخانه داران آن با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و در تامین هزینه‌های تولید، حق الزحمه کارگران، هزینه‌های سوخت و اقساط معوق بانکی در مانده‌اند.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید خبرگزاری فارس خبر فارس نیوز این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • فلفل‌های دلمه‌ای تولیدی اصفهان آزمایش شد

source

دیدگاهتان را بنویسید