سرگردانی 13 ساعته مسافران ایرانی با لغو پروازهای نجف – تابناک


به گزارش ایرنا به نقل از ایرنا، در حالی که فرودگاه بین المللی بغداد پس از چندین ساعت اختلال به دلیل هجوم گرد و غبار “آفریقایی” به طور رسمی اعلام کرده است که فعالیت عادی خود را از سر گرفته است، پروازهای این فرودگاه در این فرودگاه انجام می شود. نجف همچنان تعلیق است و مسافران ایرانی در فرودگاه از تاخیر 13 ساعته در از سرگیری پروازها خبر داده اند.

بعدازظهر یکشنبه آسمان عراق بیشتر در استان های مرکزی و جنوبی تحت تاثیر موج “آفریقایی” ریزگردها سامان یافت. این اولین بار در عراق است که از موج آفریقا به عنوان پدیده جوی یاد می شود.

تاکنون استان‌های بغداد، بابل، نجف، کربلا و الانبار در سخت‌ترین وضعیت در برابر موج آفریقایی طوفان‌های گرد و غبار قرار گرفته‌اند.

گرد و غبار در هوای این استان ها به شدت بالا آمده و ده ها مورد تنگی نفس در بین شهروندان عراقی گزارش شده است.

فرودگاه های بین المللی بغداد و نجف اشرف نیز اعلام کرده اند که پروازهای خود را تا پایان طوفان به دلیل محدودیت دید افقی متوقف کرده اند. فعالیت فرودگاه بغداد حدود دو ساعت پیش به حالت عادی بازگشت.

به دلیل محدودیت دید، چندین تصادف رانندگی در برخی مناطق عراق گزارش شده است.

منابع بیمارستانی گفتند ده ها نفر به دلیل عوارض تنگی نفس و مشکلات تنفسی ناشی از استنشاق گرد و غبار در بیمارستان بغداد، پایتخت عراق بستری شدند.

وزارت بهداشت عراق نیز وضعیت اضطراری اعلام کرده است و منابع عراقی می گویند کارکنان بیمارستان برای ارائه مراقبت های تنفسی اورژانسی و موثرتر به بیماران در حالت آماده باش هستند.

در پایتخت عراق، بغداد، دید افقی به کمتر از 500 متر رسید که وضعیت جدی تری در نجف اشرف است.

دیدگاهتان را بنویسید