سطح 2 حوزه علمیه امام صادق (ع) ورامین افتتاح شد


به گزارش خبرگزاری فارس از ورامین، حجت الاسلام علم الهادی مدیر مرکز تخصصی قاسم بن الحسن علیه السلام امروز در مراسم افتتاحیه مرکز آموزش عالی و تخصصی امام صادق علیه السلام سخنرانی کرد. در حوزه علمیه ورامینی با اشاره به نقش مهم حوزه های علمیه در نشر علم. وی در پاسخ به عطش علم به دین و جهان گفت: حوزه های علمیه وارث فقهای بزرگی چون شیخ مفیده هستند و باید تولیدکننده باشند. دانش امروز علاوه بر استفاده از منابع قبلی.

وی با قدردانی از اهتمام آیت الله محمودی در تأسیس حوزه علمیه و تربیت طلاب و اساتید حوزه علمیه ورامین گفت: حرکت حوزه های علمیه در زمینه تخصصی شدن کار و دروس مثبت است، امروز حوزه علمیه ارزشمند است. نقطه شروع برای پاسخ فکری و در صورت اضافه شدن حوزه علمیه سطح 2 به ورامین این نیازها در این شهرستان برآورده خواهد شد.

مدیر مرکز تخصصی قاسم بن الحسن(ع) افزود: زمانی که امام زمان(عج) ظهور کنند از ابزار روز استفاده می کنند و ما نیز باید دروس را برای آنها تخصصی و هدفمند کنیم تا انجام دهند. از مسائل دنیا عقب نمانید

حوزه علمیه امام صادق (ع) ورامین بیش از 40 سال سابقه دارد

حجت الاسلام سیدمهدی محمودی مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) ورامین گفت: حوزه علمیه امام صادق(ع) بیش از 40 سال قدمت دارد و چندین سال دروس رسائل و مکسب توسط آیت الله تدریس می شد. محمودی. ، رئیس حوزه علمیه وقت بود که بعداً به دلیل کمبود طلبه و مشکلات دیگر تعطیل شد.

وی گفت: در حال حاضر دانش آموزان از سال اول ثبت نام و پس از شش سال مشمول سطح 2 می شوند.

مدیر حوزه علمیه ورامین، تحصیلات تفسیری خاص را از دیگر شرایط سطح 2 عنوان کرد و اظهار داشت: در اینجا طلاب به صورت ویژه یاد می گیرند و به مناظره می پردازند که امیدواریم در نتیجه این تلاش ها سطح دینی، انقلابی و اجتماعی باشد. از این دانش آموزان در این زمینه نیز پیشرفت خواهند کرد.

حجت الاسلام محمودی تصریح کرد: در حوزه علمیه امام صادق (علیه السلام) شهرستان ورامین، سعی شد به اتفاق بزرگواران حوزه علمیه قاسم بن الحسن تهران، بهترین شرایط برای طلاب در نظر گرفته شد. و از خانواده ها و جوانان می خواهیم که سطح خود را بالا ببرند، دین فرزندان خود را فراموش نکنید تا در این سطح بیاموزند.

انتهای پیام/67037
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید