سعید محمد: 7 منطقه جدید اقتصادی سال آینده فعال می‌شود/ سرمایه‌گذاران را به اینچه‌برون می‌آوریم ‌

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سعید محمد در دیدار با آیت‌الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان اظهارداشت: در حال حاضر 8 منطقه آزاد فعال داریم که با افزوده شدن مناطق جدید، شاهد شکوفایی اقتصادی بیشتری در کشور خواهیم بود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور با اشاره به برنامه فعال‌سازی منطقه آزاد اینچه برون در گلستان، افزود: راه سرمایه‌گذاران را برای سرمایه گذاری در این مسیر باز می‌کنیم.

محمد همچنین با بیان اینکه نخستین گام برای تسریع در راه اندازی منطقه آزاد اینچه برون تهیه طرح جامع تفصیلی منطقه است گفت: قرارداد مشاور برای تهیه این طرح را منعقد کردیم که باید در مدت 6 ماه این طرح را تهیه کند.

7 پروژه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در منطقه آزاد ارس کلنگ زنی شددفتر اجرایی منطقه آزاد سیستان افتتاح شدسعید محمد: ‌افزایش مبادلات مرزی را هدف‌گذاری کرده‌ایم/ سند جامع منطقه آزاد سیستان در حال تدوین است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور ادامه داد: منطقه اینچه برون در بخش زیادی از زیر ساخت‌ها مشکلی ندارد و فقط مشکل اصلی آن تامین آب است که پیگیر هستیم با همکاری وزارت نیرو این مشکل را به‌زودی برطرف کنیم.

محمد افزود: برای رونق بخشیدن به منطقه اینچه برون باید مسیرهای ترانزیتی را فعال کنیم و اولیوت ماه راه اندازی خط ریلی اینچه برون به شاهرود است که امیدواریم در بودجه 1401 برای این طرح و برقراری این اتصال بودجه کافی اختصاص یابد.

انتهای پیام/581/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید