سفارت کانادا در کیف به یکی دیگر از شهرهای اوکراین منتقل می شودبه گزارش یک روزنامه کانادایی گلوب و پستملانی جولی وزیر امور خارجه کانادا روز شنبه اعلام کرد که این کشور در حال آماده شدن برای تخلیه کارکنان سفارت خود از کیف قبل از حمله روسیه به اوکراین است. تعداد کمی از دیپلمات ها در حال حاضر در سفارت کانادا در کیف باقی خواهند ماند.

جولی در بیانیه ای گفت: به دلیل وخامت اوضاع امنیتی به دلیل استقرار نیروهای روسی در مرز اوکراین، یک دفتر موقت در لویو افتتاح و سفارت کانادا در کیف به حالت تعلیق در خواهد آمد.

حدود نیمی از کارکنان سفارت در حال حاضر به شهر Lviv در نزدیکی مرز غربی اوکراین با لهستان منتقل شده اند. به گفته دو منبع آگاه، دیپلمات های باقیمانده روز دوشنبه به این شهر منتقل خواهند شد.

وی گفت: به محض اینکه وضعیت امنیتی در اوکراین به ما اجازه ارائه خدمات کافی و اطمینان از ایمنی پرسنل خود را بدهد، مأموریت سفارت کانادا در کیف را از سر خواهیم گرفت.

جولی همچنین از تمامی کانادایی های مقیم اوکراین خواست تا اقدامات لازم را برای خروج فوری از کشور انجام دهند و از هرگونه سفر به این کشور خودداری کنند.

در راستای تدابیر امنیتی کانادا، در مواجهه با بحران اوکراین، این مقام ارشد کانادایی گفت که اتاوا در حال آماده سازی برنامه های اضطراری برای انتقال تقریباً 260 سرباز از اوکراین (احتمالاً به لهستان یا لتونی) است که گروهی از نیروهای کانادایی در آنجا مستقر هستند.

به گفته این مقام، خروج مربیان نظامی غربی از اوکراین بخشی از یک برنامه هماهنگ به رهبری ایالات متحده است.

دیدگاهتان را بنویسید