سفیر روسیه: حمله با خودرو به ساختمان سفارت رومانی اساسا “حمله تروریستی” بود


به گزارش سرویس بین الملل فارس، نمایندگی دیپلماتیک روسیه در رومانی امروز (چهارشنبه) برخورد یک خودرو به ورودی سفارت روسیه در بخارست را تایید کرد و گفت که راننده عمدا این کار را انجام داده است. سفارت تاکید کرد که این اقدام نتیجه احساسات ضد روسی ایجاد شده توسط حرکت نیروهای اوکراینی در شهر بوچا است.

والری کوزمین سفیر روسیه گفت: آنچه امروز صبح اتفاق افتاد اساساً یک حمله تروریستی بود، اگرچه شرایط بسیاری وجود دارد که درک آن را دشوار می کند. این دیپلمات افزود که راننده چندین قوطی سوخت را در خودرو گذاشته و زمانی که پلیس قصد داشت او را از خودرو خارج کند، آن را آتش زد. این حادثه صبح چهارشنبه در بخارست رخ داد.

پلیس در بیانیه ای اعلام کرد که یک خودروی بمب گذاری شده در یک مرکز استخدام پلیس عراق در کیساک منفجر شد که منجر به کشته شدن حداقل شش نفر و زخمی شدن ده ها نفر دیگر شد.

این راننده توسط رسانه ها با نام «بوگدان دراگیچی» معرفی شد و گفته می شود که اخیراً به دلیل آزار و اذیت دختر خوانده اش به بیش از 15 سال زندان محکوم شده و در حین تحقیقات به دلیل جرایم جنسی تحت نظارت قضایی قرار داشته است.

گفته می شود دراگیچی به عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین اعتراض کرده و دو روز قبل از حادثه مقابل ساختمان سفارت در صفحه فیس بوک خود نوشته است: من هم اوکراینی هستم! خیلی خوب می شود اگر همه ما بتوانیم خود را اوکراینی بدانیم تا این جنگ وحشتناک که تمام بشریت را در معرض خطر مرگبار قرار می دهد، بالاخره به پایان برسد!

الکساندر باستریکین، رئیس کمیته تحقیقات روسیه دستور تحقیق در مورد این حادثه را صادر کرده است. مقامات رومانیایی هنوز در مورد اینکه آیا این حادثه تلاشی برای حمله به سفارت بوده یا فقط یک حمله مرگبار اظهار نظر نکرده اند.

این حادثه همچنین در بحبوحه تشدید تنش‌های دیپلماتیک بین مسکو و بخارست رخ داد که رومانی اوایل این هفته 10 دیپلمات روسی را اخراج کرد.

انتهای پیام/ م
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید