سفیر سوریه در یمن: انقلاب اسلامی ایران در همه عرصه ها با استکبار مبارزه کرد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سفیر یمن در سوریه تاکید کرد که انقلاب ایران در همه عرصه ها با استکبار مبارزه کرده است.

عبدالله علی صبری گفت: “ما متوجه شدیم که انقلاب اسلامی ایران الهام بخش همه در جهان است، چه از نظر فداکاری ها و فداکاری های بزرگی که انجام داده است و چه رویکرد مسالمت آمیزی که در قبال دولت داشته است.” عبدالله علی صبری “به نظر من این یک انقلاب انقلابی است.” گفت: او شاه داشت و از منظر رویکرد اسلامی خود با سرمایه داری دوگانه که 40 سال پیش در سراسر جهان رواج داشت بود، انتخابات اسلامی را به دور از سوسیالیسم تبلیغ می کرد.

سفیر سوریه در یمن گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تشکیل و تقویت گروه های مقاومت در پاسخ به تأثیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و ایران بر محور مقاومت در منطقه بوده است. خروج مصر انقلابی از عربی معادله درگیری اسرائیل شکاف بزرگی را ایجاد کرد که در نقطه عطفی بزرگ در مقاومت و آرمان فلسطین رخ داد. اما انقلاب ایران این شکاف را پر کرد و با حمایت از آرمان فلسطین و جنبش مقاومت در درون آن، تعادل این معادله را تا حد زیادی بازگرداند. مواضع امام خمینی (ره) قبل و بعد از انقلاب، حمایت از آرمان فلسطین و هشدار نسبت به خطرات گسترش اسرائیل در منطقه بود.

علی صبری افزود: «وقتی انقلاب اسلامی ایران پیروز شد، سفارت رژیم غارت شده صهیونیستی ایران بسته شد و سفارت فلسطین جایگزین آن شد. باعث اعلام همبستگی جهانیان با مردم فلسطین شد. شما روزی را به نام روز ارکود مشخص کردید.

سفیر یمن در خصوص مواجهه انقلاب اسلامی با تهدیدات مختلف گفت: چیزی که شایسته یک انقلاب، تاریخ و عزت ملی باشد. ایران بود. اما این انقلاب اسلامی با استکبار غرب به فرماندهی آمریکا مواجه شد.

او اضافه کرد: وی ادامه داد: در دوران انقلاب اسلامی ایران، این دولت در خدمت منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی بود، از این رو آمریکا تلاش بیهوده ای برای حفظ حکومت شاهنشاهی کرد، اما پیروزی انقلاب اسلامی به این روند و ایران پایان داد. – جمهوری اسلامی مواضع حمایت از آرمان فلسطین را بالاترین اولویت امت اسلامی قرار داده است.

عبدالله صبری گفت: زمانی که انقلاب اسلامی سلطه خود را در ایران گسترش داد، آمریکا ابزار خود را برای مقابله با انقلاب به کار گرفت و جنگ عراق و ایران از یک سو برای ایران و از سوی دیگر برای عراق و اعراب تله بود. با این حال، انقلاب به ساختن ایران بر اساس سیاست‌های جدید ادامه داد و در میدان جنگ مانند هر عرصه دیگری با استکبار مواجه شد.

وی درباره تحریم‌های ضدایرانی نیز گفت: جنگ اقتصادی و تحریم همچنان تهدیدی بزرگ برای انقلاب و کشور است.» اما جمهوری اسلامی ایران توانست با غلبه بر تهدیدها و چالش‌های مختلف، ایران را به کشوری قدرتمند و قدرتمند تبدیل کند.

علی صبری در پایان سخنان خود درباره روابط ایران و یمن تاکید کرد: می توان گفت روابط ایران و یمن از زمان آغاز حمله عربستان سعودی به ژاپن در دوره حاضر در مسیر مثبتی قرار گرفته است.

او اضافه کرد: مواضع جمهوری اسلامی ایران در همبستگی با مردم و آرمان یمن، قدرتمندترین و تاثیرگذارترین جایگاه است و این موضوع در سطح رسمی و محبوبیت یمن بسیار مهم است و دیگر مخفی نیست. که ایران دو پایه مقاومت است، پروژه صهیونیستی و استکبار آمریکا را دارند.

انتهای پیام.
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید