سقوط قیمت ارزهای دیجیتال در هند با مطرح شدن لایحه ممنوعیت

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، از زمانی که لایحه پیشنهادی دولت هند برای ممنوعیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال خصوصی مطرح شده است، دارندگان رمزارزها در این کشور برای فروش دارایی خود هجوم آورده اند و این امر موجب شده است تا قیمت ارزهای دیجیتال در هند به شدت کاهش یابد.

بر اساس آمار بلومبرگ، برترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین، در صرافی رمزارز هندی وزیرایکسWazirX 14 درصد کاهش یافت و در بایننس تنها 0.5 درصد کاهش یافت.

قیمت اتریوم 15 درصد سقوط کرد در حالی که ارز دیجیتال شیبا اینوshiba inu و دوجکوین dogecoin بیش از 20 درصد در صرافی WazirX سقوط کردند، اما در صرافی های Binance و Kraken نسبتاً بدون تغییر بودند. تتر نیز در این صرافی هندی سقوط کرد در حالی که در کشورهای دیگر ثابت ماند.

سقوط بازار رمزارز به دلیل اقدامات چینبا تصویب اولین صندوق قابل معامله رمزارز، بیت کوین به بالاترین رقم خود رسید

نیشال شتی، مدیر عامل صرافی وزیر ایکس هند در این باره گفت: در حالی که سرمایه گذاران برای فروش هجوم بردند، ما شاهد سقوط 15 تا 20 درصدی قیمت ها بودیم. با این حال، بازار در حال بهبود است و در حال حاضر با 3 تا 4 درصد تخفیف مواجه است.

این کارشناس بازار رمزارزها در ادامه افزود: یک واکنش تند مشابه در ماه ژانویه که مفاد این لایحه فاش شده بود، نیز مشاهده شد.

بنیانگذاران صرافی های ارز دیجیتال روز چهارشنبه به سرمایه‌گذاران نگران اطمینان دادند که دارایی‌هایشان امن است، و ادعا کردند که اعلام دولت گام مثبتی است که نه تنها به پذیرش ساختارمند کمک می‌کند، بلکه بازارهای غیرقانونی رمزارز را نیز کنترل می‌کند.

با این حال، به گفته بلومبرگ، سرمایه گذاران هنگام تلاش برای انتقال وجوه خود به صرافی های مختلف پس از خرید دارایی با هزینه کمتر، با مشکلاتی مواجه شدند.

صرافی WazirX روز سه‌شنبه توییتی منتشر کرد مبنی بر این که این صرافی با تاخیرهای معاملاتی در برنامه خود مواجه شده است که موجب شد کاربران نتوانند ارز رمزنگاری شده خود را جابجا کنند. چند ساعت بعد این صرافی اعلام کرد که مشکل برطرف شده است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید