سقوط هواپیمای آتش نشانی «کانادا ایر» در حین اطفای حریق در یونان + فیلم


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، در جریان تلاش برای مهار آتش سوزی در جنگل های یونان، یک فروند هواپیمای اطفاء حریق متعلق به شرکت هواپیمایی «کانادا ایر» در حین انجام ماموریت سقوط کرد.

به گزارش شبکه خبری «ال بی سی»، سخنگوی آتش نشانی یونان عصر سه شنبه به وقت تهران گفت که دو خلبان پس از سقوط هواپیما ناپدید شدند. هواپیمای آتش نشان متعلق به شرکت هواپیمایی «کانادا ایر» بود.

این هواپیما در نزدیکی جزیره کاریستوس در شمال شهر آتن، پایتخت یونان سقوط کرد. تلویزیون دولتی یونان گزارش داد که یک هلیکوپتر برای بررسی محل سقوط به منطقه اعزام شده است.

این هواپیما بخشی از تلاش یونان و کشورهای جهان برای مقابله با آتش سوزی در اطراف آتن، جزایر رودس و کورفو بود.

چند منبع خبری گزارش دادند که این هواپیما تحت فرماندهی نیروی هوایی یونان و خدمه آن یونانی بودند. یونان اعلام کرد که عملیات تخلیه بزرگترین در نوع خود در تاریخ این کشور است. 500 آتش نشان از 10 کشور اتحادیه اروپا به یونان اعزام شدند.

مقامات یونان همچنین هشدار داده اند که نبرد برای مهار شعله های آتش – که در اواسط فصل اوج گردشگری این کشور است – چندین روز ادامه خواهد داشت. موج گرما در جنوب اروپا باعث شده است که مقامات بهداشتی کشورهای واقع در این منطقه هشدارها در مورد گرمازدگی را تشدید کنند.

در ایتالیا قطع برق در پایتخت این کشور شرایط را برای ساکنان پیچیده کرده است. اروپای جنوبی روز دوشنبه هفته بسیار گرمی را آغاز کرد و مقامات بهداشتی ایتالیا هشدارهای مربوط به گرما را افزایش دادند. پیش بینی می شود دمای هوا به بالای 40 درجه سانتیگراد برسد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید