سلطانی: گل محمدی می خواهد استعفا دهد، کجا برود؟ / دولت پرسپولیس نمی تواند مشکلات را حل کند


وی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس بهروز سلطانی درباره عملکرد گزارشگر ورزشی پرسپولیس در نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر گفت: نیمه اول امسال با سال های دیگر متفاوت بود و ندیدیم چه انتظاری از آن می رفت. پرسپولیس. فکر نمی‌کنم کسی که نامش در پرسپولیس برده می‌شود نباید در این تیم بازی کند. بازیکنانی در این تیم هستند که به باشگاه تعلق ندارند.

وی افزود: برخی بازیکنان پولی را که از پرسپولیس می گیرند عایدشان نمی شود و سرمربی تیم هم به این موارد فکر می کند. در مجموع تیم خوب کار نکرد و امیدوارم با گرفتن این بازیکن در نیم فصل دوم نتایج خوبی کسب کند.

پیشکسوت سرخپوشان در خصوص استعفای یحیی گل محمد به دلایل مالی و نگرانی های وی در این زمینه گفت: گل محمدی استعفا نیست. او عملکرد خوبی داشته است و اگر الان این را بگویم به نفع من نیست که از او تعریف کنم. همه دوست دارند روزی مربی پرسپولیس شوند. سوال من این است که گل محمدی کجا می خواهد استعفا دهد؟ او در تیمی است که همه چیز در آن عادی است و بازیکنان خوبی دارد و من فکر نمی کنم او متفاوت باشد.

سلطانی در پاسخ به این سوال که آیا هیات مدیره جدید پرسپولیس می تواند مشکلات این تیم را حل کند یا خیر، گفت: هیات مدیره باشگاه از نسل فوتبال نیست و نمی تواند مشکلات را حل کند. آنها باید چند ورزشکار را به باشگاه بیاورند. مثل این است که مردی که در این نظرسنجی خواندم، رئیس شیلات ایران است، که اوضاع را در آنجا بدتر می کند.

یکی از پیشکسوتان پرسپولیس تاکید کرد: بازیکنان زیادی بازنشسته شده اند و خانه نشین شده اند اما با این وجود جالب است که ببینیم از کجا آمده اند و چه کسانی را به هیئت می آورند. سوال اینجاست کجای دنیا از شرکت گازوئیل می آورند و به او می دهند؟ به نظر می رسد فردی از کارخانه بنز به عنوان سرمربی بایرن مونیخ منصوب شده است تا این تیم را هدایت کند. آیا این اتفاق می افتد؟

او گفت: “من نمی دانم مقامات کی می خواهند بیدار شوند.” ما ورزشکارانی داریم که تحصیل کرده و بیکار هستند و خیابان ها را می سنجند، اما یک نفر را در خیابان پیدا می کنند و در باشگاه می گذارند و باعث می شود تیم ها از آسیا خارج شوند. ما دفتری در فیفا داریم چون از کارخانه می آورند و پولی به بازیکنان نمی دهند.

سلطانی در پاسخ به این سوال که آیا وزیر ورزش ترکیب خوبی را برای دولت پرسپولیس اعلام کرده است، گفت: اگر دولت را به خاطر یک نسل از ورزش رها کنیم، مطمئن باشید ورزش ما به هیچ وجه آسیب نمی بیند. حل می شود تا زمانی که مردم از کارخانه ها بیرون آورده شوند. خوشحالم که حمید سجادی ورزشکار است و برای اولین بار است که می بینم فردی از سوی نسل ورزش وزیر انتخاب شده است. مشکلات ما حل نمی شود مگر اینکه فردی از نسل ورزش را روی صندلی ها بنشانیم، زیرا همه چیز برای یک کار انجام می شود.

یکی از بازیکنان سابق پرسپولیس درباره قصد اعتصاب بازیکنان می گوید: بعضی ها می گویند بازیکنان میلیاردی می گیرند که اینطور نیست و فقط یک میلیاردی می گیرند، یکی که صبح و ظهر تمرین می کند، اگر هم باشد. اگر می خواهد چهار سال فوتبال بازی کند باید حقش را بگیرد. پرسپولیسی ها حق اعتراض دارند چون وقتی می بازند هزار حرف پشت سرشان است اما وقتی می برند هیچ جایزه ای به آنها داده نمی شود.

وی درباره دیدار پرسپولیس با ذوب آهن و بازی بعدی این تیم با فولاد گفت: جای تعجب است که مدیران با ذوب آهن این کار را کردند و این تیم قبلی ذوب آهن نیست. آنها فوتبال بی هدف و بدون برنامه بازی می کنند. اما برای پرسپولیس فکر می کنم بازیکنان تاجیک نمی توانند به پرسپولیس کمک کنند. اگر با تیم هایی مثل سپاهان و استقلال روبرو شوند مشکل دارند. باشگاه می توانست دفاع های خیلی بهتری در ایران پیدا کند.

سلطانی ادامه داد: فولاد تیم خودش نیست و پرسپولیس برخلاف پدیده ای که در هر دقیقه یک نفر می گذشت، فوتبال خوبی مقابل ذوب آهن ارائه کرد. اگر این تیم خوب بازی کند می تواند صد در صد فولاد را از آن خود کند.

انتهای پیام/این را در صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید