سهمیه تعویض اینترنتی پلاک تربت جام افزایش یافتباشگاه خبرنگاران جوان خراسان رضوی پیگیری کرد

باشگاه خبرنگاران جوان مشهد – مدتی است که دریافت خدمات مربوط به شماره گذاری و تعویض پلاک فقط از طریق پذیرش نوبت دهی اینترنتی امکان پذیر است و سایرینی که بدون وقت قبلی به این مرکز مراجعه می کنند خدماتی دریافت نمی کنند. این اقدام باعث نارضایتی برخی از افراد شده است زیرا به گفته این دسته از افراد پذیرش دوستیابی آنلاین برای آنها ممکن نیست و مشکلی نیست و این چالشی است که اخیرا برخی افراد با آن مواجه شده اند.

یکی از متقاضیان تعویض پلاک گفت: “حدود دو هفته در انتظار دریافت است.” نوبت اینترنت داشته و پس از این مدت موفق به دریافت نوبت و زمان مراجعه شده است.

یکی دیگر از شهروندان از کندی سرعت سایت گلایه کرد و گفت: من برای گرفتن وقت به هر کافه ای رفته ام، می گویند باید چند هفته صبر کرد، نوبت گرفتن سخت و کند است.

یکی از کارمندان کافی نت گفت: «من فقط یک یا دو بار در روز فرصت تعویض پلاکم را دارم. این در تربت جام یک اتفاق بزرگ است.

سرهنگ محمد ترکمانی فرمانده انتظامی شهرستان تربت جام در پاسخ به انتقادات و گلایه های مردمی گفت: مرکز تعویض پلاک تربت جام ظرفیت ارائه خدمات به 40 خودرو در روز را دارد که اکنون به این ظرفیت رسیده است. 60 ماشین در روز.

وی گفت: زمانی که در تربت جام با مشتریان زیادی مواجه شدیم، وجود غرفه شماره. 2 تعویض پلاک در شهر ضروری تشخیص داده می شود.

موضوع را به پلیس راهور استان منتقل کردیم و با پیگیری و مساعدت ایشان و طی مکاتباتی با تهران، مقرر شد مرکز شماره 2 تعویض پلاک به زودی در تربت جام برقرار می شود.

رئیس پلیس راهور تربت جام درباره مشکل پذیرش نوبت دهی اینترنتی گفت: تقاضای روزانه رو به افزایش است و همین امر باعث افزایش مراجعات شده است. سایت برنامه ریزی به دلیل تقاضای زیاد، نوبت های پیشنهادی زودتر تکمیل می شود.

سرهنگ ترکمانی گفت: مرکز تعویض پلاک از ساعت 7 صبح شروع به کار می کند و آخرین بار ساعت 15 حذف می شود و مرکز تا خروج آخرین خودرو فعال است.

وی درباره دادن صف اینترنتی به سایر شماره های پلاک نیز گفت: اصلا چنین چیزی وجود ندارد و فقط هر پلاک باید در صف ثبت شده برای آن به مرکز مربوطه مراجعه کند. همچنین لازم است شهروندان به این نکته توجه داشته باشند که برای حرکت و تعویض پلاک حضور فروشندگان و خریداران الزامی است و با توجه به عدم امکان ارائه خدمات در زمانی غیر از نوبت اعلام شده، باید در همان ساعت اعلام شده در نوبت آنلاین به مرکز مراجعه و از مراجعه دیر یا زود خودداری کنند.

روزنامه نگار؛ زهرا سادات جعفریان

پایان پیام // ز. جی.

دیدگاهتان را بنویسید