سهم 3 درصدی اردبیل از نفت 502 میلیارد تومان است – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزحجت الاسلام سید کاظم موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سد عنبران که پیش از این در ماه های اخیر آبگیری شده بود ماه آینده آماده بهره برداری می شود که امیدواریم با حضور مسئولان کشوری افتتاح شود. و با اعتباری بالغ بر 200000 میلیون تومان سد راه باشد

وی بیان کرد: عملیات ساخت این سد از 12 سال پیش آغاز شد و با تلاش مسئولان در نهایت این پروژه به پایان رسید و امیدواریم بتوانیم سد را در روستاهای “سد” احداث کنیم.سقزچیخیار و ریراهمچنین در کمترین زمان ممکن به نتیجه برسیم.

نماینده شهر اردبیل نیر، من آن را انجام نمی دهم و سرعین در مجلس شورای اسلامی به حمایت وزارت نیرو در اجرای بسیاری از طرح های آبرسانی در شهرها و شهرستان ها اشاره کرد و گفت: تامین آب پایدار من آن را انجام نمی دهم و عنبران از طریق این سد انجام می شود و برای پایداری منابع این شهرها 160 میلیارد تومان از وزارت نیرو دریافت کرده ایم.

حجت الاسلام موسوی افزود: وزارت نیرو برای تکمیل شبکه فاضلاب شهرهای مختلف اردبیل اقدام می کند. نیر، من آن را انجام نمی دهم و سرعین قول مساعد داده است که در این راستا 30 میلیارد تومان برای شبکه فاضلاب شام اسبی، 40 میلیارد تومان هزینه خواهد شد. لانه و 70 هزار میلیون تومان برای شبکه فاضلاب محلات اردبیل در نظر گرفته شده است.

وی لزوم همکاری شورا و شورای شهر اردبیل برای جذب این منابع را یادآور شد و خاطرنشان کرد: 160 میلیارد تومان برای طرح هادی از روستاهای شهرستان های مختلف استان در حال کمک به جذب منابع هستیم و در ادامه به آن راه دسترسی به جنگل است. فاندلو و همچنین توسعه مسیرهای گردشگری در این شهرها.

حجت الاسلام موسوی درباره اختصاص پنج میلیارد تومان اعتبار برای احداث گذر آب بیگلوپنج میلیارد تومان برای محور هیر آ کرگان و 10 میلیارد تومان برای ایمن سازی توپراق لو آ حر وی اعلام کرد و افزود: سه دستگاه ماشین آلات راهسازی به همراه 2 هزار و 500 تن قیر رایگان برای اجرای پروژه های راهسازی در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: سهم سه درصدی استان از نفت 192 میلیارد تومان بود که با رایزنی ها به 502 میلیارد تومان رسیدیم.

حجت الاسلام موسوی از پیگیری جدی احداث بیمارستان 1400 تختخوابی اردبیل خبر داد و اظهار داشت: این پروژه با 40 درصد پیشرفت در حال اجراست.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: برای دانشگاه محقق اردبیلی 20 میلیارد تومان و برای پارک علم و فناوری 4 میلیارد تومان و برای توسعه بیمارستان ها 50 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام موسوی درباره راه آهن اردبیل – میانه نیز گفت: در لایحه بودجه یک میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شده بود که 200 میلیارد تومان اضافه درخواست کردیم تا این پروژه هر چه زودتر اجرایی و به بهره برداری برسد.

وی افزود: هرچند قول ما افتتاح راه آهن در شهریور ماه بود، اما به دلیل برخی کوتاهی های مجریان راه آهن به نظر می رسد این پروژه تا پایان سال آماده آغاز و افتتاح شود.

نماینده شهر اردبیل نیر، من آن را انجام نمی دهم و سرعین به شورای اسلامی خاطرنشان کرد: علاوه بر شبکه ریلی اردبیل – میانه، اردبیل به پارس آباد نیز با اولویت اجرا می شود زیرا خط ریلی استریل و بی معنی نمی خواهیم اما تلاش بر این است که این خط تا پارس آباد امتداد یابد. . جمهوری آذربایجان و اتصال کشورهای قفقاز.

دیدگاهتان را بنویسید