سپاه خوزستان برای امدادرسانی به زلزله زدگان ستاد مخصوص راه اندازی می‌کند

– اخبار استانها –

سردار نعمت‌اله باقری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز؛ ضمن اشاره به تشکیل قرارگاه شهید مرتضی حسین پور جهت امدادرسانی به مناطق زلزله زده اندیکا توسط سپاه ولیعصر(عج)خوزستان اظهار داشت: یکی از وظایف ذاتی سپاه و بسیج یاری‌رسانی به مردم است.

وی افزود: با توجه به زلزله‌ روزهای گذشته در شمال‌شرق خوزستان و شهرستان اندیکا، بنابر دستور فرماندهی سپاه، تشکیل ستاد خدمات‌رسانی به مردم منطقه صبح امروز در دستورکار سپاه استان قرار گرفت.

جانشین فرماندهی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: انشالله فردا قرارگاه در محل زلزله و منطقه چلو با نام و یاد شهید مرتضی حسین‌پور که متعلق به مردم این منطقه است افتتاح خواهد شد.

باقری در تشریح خدمات این ستاد عنوان کرد: در گام اول، تهیه بخشی از اقلام و نیازمندی‌های اولیه به ویژه منابع ذخیره آب، بسته‌های غذایی، چادر و پتو انجام خواهد شد.

نماینده کوهرنگ در مجلس: خسارات زلزله در منطقه چلگرد به دلیل عدم استحکام خانه‌ها بودگزارش میدانی تسنیم از مناطق زلزله‌زده اندیکا و ایذه‌/ زمین‌لرزه‌ای که مشکلات عشایر و روستائیان را نمایان کرد+ فیلمزلزله 4.6 ریشتری "خوسف" ‌هیچ‌گونه خسارتی ‌نداشت

وی افزود: در گام دوم، بقیه نیازها تامین خواهد شد و هدف ما این است که قبل از فرا رسیدن فصل سرما بحث اسکان موقت این عزیزان در کنار کمک سایر دستگاه‌های دولتی از جمله هلال احمر، ستاد بحران و بنیاد مسکن نیز انجام شود.
انتهای پیام/341/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید