سپاه و بسیج خادم مردم در زلزله سی‌سخت/‌ساخت خانه‌های زلزله‌زدگان در 9 ماه + فیلم

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، زلزله پنج و شش دهم ریشتری – 29 بهمن 1399 در شهرستان دنا موجب ورود خسارت به منازل مسکونی و زیرساخت های گردشگری، کشاورزی و دولتی شد که از همان ساعات اولیه وقوع زلزله قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران جهت کمک به مردم زلزله زده سی سخت وارد عمل شد.

زلزله دنا یک هزار و 680 واحد مسکونی را به طور کامل تخریب کرد و سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد مسئولیت احداث 160 واحد تخریب شده را بر‌عهده گرفت که برای ساخت هر کدام از این واحدهای مسکونی علاوه بر کمک بلاعوض و تسهیلات 195 میلیون تومانی بیش از 150 میلیون تومان نیز از طرف سپاه پاسداران هزینه شده است.

مسئول قرار گاه بسیج سازندگی و پیشرفت آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ما از همان ابتدا با تقسیم‌بندی شهر سی‌سخت به 9 منطقه و با به‌کار‌گیری تعدادی از گروه های جهادی در آن مناطق نسبت به انتقال اثاثیه منازل اقدام کردیم.

گزارش میدانی تسنیم از مناطق زلزله‌زده جنوب| همه مسئولان پای کار آمدند/ دلگرمی مردم با حضور "سپاه و بسیج‌"آخرین وضعیت بحران زلزله در هرمزگان گروه‌های جهادی پای کار زلزله‌زدگان/ آواربرداری آغاز شدتداوم امدادرسانی‌ شبانه سپاه ‌به زلزله‌زدگان‌/ خدمت‌رسانی بی‌وقفه به مردم ‌در تمام روستاهای هرمزگان + فیلم

سرهنگ پاسدار ناصر صالحی افزود: در دومین مرحله خانوارهای ساکن شهر سی سخت را شناسایی و ثبت کردیم و وسایل و کمک هایی را که در زمان بحران مردم به آنها احتیاج دارند تامین و در اختیار زلزله زدگان گذاشتیم.

وی با بیان اینکه در بین زلزله زدگان 160 خانوار را که توانایی مالی کمتری داشتند شناسایی و اقدام به ساخت منازل مسکونی آنها کردیم، ادامه داد: تا الان 120 واحد مسکونی را تحویل دادیم و مابقی واحدها با پیشرفت فیزیکی بین 70 تا 80 درصد قرار دارند که امیدوارم ظرف مدت یک تا دو هفته آینده تحویل مردم شوند.

به گزارش تسنیم، هر چند مشاهده خسارات ناشی از سیل و زلزله دل هر بیننده ای را به درد می آورد اما مردم ما نشان داده اند که با روحیه جهادی و حس نوع دوستی می توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد.

انتهای پیام/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید