سکوت عامل اصلی اتفاقات رخ داده برای پرسپولیس پیش از سفر به عربستان/ آقای صدری! چرا شفاف‌سازی نمی‌کنید؟

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته گذشته و در اتفاقی عجیب و کم‌سابقه – اگر نگوییم بی‌سابقه- اعضای تیم فوتبال پرسپولیس در حالی که قرار بود برای دیدار با الهلال به عربستان بروند پس از 5 ساعت سرگردانی در فرودگاه مهرآباد، به منازلشان بازگشتند. دلیل این موضوع اقدام دیرهنگام باشگاه پرسپولیس برای هماهنگ کردن پرواز اختصاصی به ریاض بود. برای پروازهای خارج از برنامه باید از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی و حدود 7 تا 10 روز پیش از پرواز برای صدور مجوز اقدام کرد. این کار انجام نشد و عربستان هم مجوز پرواز را صادر نکرد تا سرخپوشان در فرودگاه مهرآباد سرگردان بمانند.

برخلاف ادعاهای مطرح شده، در این ماجرا هیچ‌گونه کارشکنی از سوی مسئولان عربستانی صورت نگرفته و هر چه مشکل بوده، از باشگاه پرسپولیس بوده است. حمیرا اسدی رئیس دپارتمان بین الملل فدراسیون فوتبال در این باره گفته بود: «باشگاه پرسپولیس ساعت 18 روز سه‌شنبه {یک روز پیش از پرواز} اطلاعات پرواز تیمش را به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرد و ما نیز این اطلاعات را به فدراسیون فوتبال عربستان ارسال کردیم ولی طبیعتاً این ساعت، زمان اداری در هیچ کشوری نیست. قاعدتاً از صبح روز چهارشنبه فرآیند پیگیری‌ها آغاز شد و یادآوری‌های لازم را به فدراسیون فوتبال عربستان گوشزد کردیم. معمولا 7 تا 10 روز زودتر از پرواز باید اطلاعات تیم از باشگاه به ما داده شود و ما این اطلاعات را به فدراسیون میزبان اعلام کنیم تا آنها با سازمان هواپیمایی کشور‌شان که در هر کشوری می‌تواند این مرجع متفاوت باشد، هماهنگی کنند و مجوز پرواز گرفته شود. متاسفانه ما این تجربه را در پرواز تیم پرسپولیس به هند نیز داشتیم و در آن زمان نیز اطلاعات تیم یک روز قبل از پرواز ارائه داده شد که باعث شد مشکلی مشابه به وجود بیاید.»

اسدی: باشگاه پرسپولیس خارج از ساعت اداری اطلاعات را ارسال کرده بود/ عربستان کارشکنی نکرده است

پس از این اتفاقات مجید صدری سرپرست باشگاه پرسپولیس به بهانه در پیش بودن بازی با الهلال، صحبتی در این باره انجام نداد و این موضوع را به بعد از بازی موکول کرد. با این حال با وجود گذشت یک روز از این دیدار، صدری همچنان سکوت کرده شاید به این دلیل که خودش می‌داند مقصر اصلی این اتفاقات است. در صورتی که سرپرست باشگاه بخواهد زیرمجموعه‌اش را هم مقصر بداند و آنها را مسبب این ماجرا بخواند باز هم چیزی از قصور او کم نخواهد شد چرا که صدری مدیر مجموعه‌ای است که این گاف بزرگ را داده است. حال سؤال مهم این است که چرا صدری در این باره شفاف‌سازی نمی‌کند؟ اگر ماجرا غیر از این بود که گفته شده چرا او از خودش و مجموعه تحت مدیریتش دفاع نمی‌کند؟ چرا تیمی همانند پرسپولیس در آستانه یک بازی مهم در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان باید گرفتار عدم مدیریت شود؟ آیا حواس وزارت ورزش به این اتفاقات است؟ آیا وزارت ورزش چنین موضوعی که در زیر مجموعه‌اش رخ داده را پیگیری کرده است و با مقصران برخورد خواهد کرد؟

شاید این اتفاق هر جای دنیا بود شاید آن مدیر استعفا می‌کرد اما در ایران با وجود این فاجعه بزرگ صدری نه تنها تقصیرات را بر گردن نمی‌گیرد بلکه برای ادامه حضورش در باشگاه در حال برنامه‌ریزی است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید