سیاست دوگانه برای سرکوب آشوبگران؛ شورش در ایران، سرکوب در غرب!


سران برخی کشورهای غربی در حالی که، نه تنها آشوبگران که معترضان مسالمت آمیز محیط زیست وقتی نوبت به مقابله با تروریست های تجزیه طلب و قاتل در ایران می رسد، تحت عنوان “مردم معترض” از آنها حمایت کامل می کنند.

این رسوایی و تناقض به جایی رسیده است که شبکه تلویزیونی اینترنشنال سعودی مستقر در لندن با حمایت همه جانبه دولت انگلیس علناً خواهان ترور و کشتار نیروی انتظامی ایران است! در بسیاری از کشورهای جهان، حتی در اروپا و آمریکا، پلیس و ارتش با اعتراضات و شورش های بسیار خشن روبرو هستند. به گواه داستان، اغتشاشگران اگر وارد فاز مسلحانه و براندازی شوند، در امان نخواهند بود و بدون استثنا همه را خواهند کشت. در سال‌های اخیر گزارش‌های تصویری زیادی در مورد روش‌های درمانی بسیار خشن آمریکا، کانادا، فرانسه، انگلیس، هلند، سوئد، سوئیس، استرالیا، آلمان حتی با اعتراض‌های عادی به شرایط معیشتی، اقتصادی و محیطی منتشر شده است. در اروپا و آمریکا، در حالی که برخورد با اغتشاشات و اغتشاشات جرم محسوب می شود، سرکوب اغتشاشگران از حمایت کامل دولت ها نیز برخوردار است. این در حالی است که طی 2 ماه گذشته و در پی ناآرامی های ایران، رهبران و مقامات سیاسی آمریکا و اروپا به طور کاملا متناقض از این ناآرامی ها حمایت کرده و با صدور بیانیه ای خواستار عدم برخورد با ناآرامی ها شده اند. آنها حتی پلیس ایران را در حمایت از این آشوبگران تحریم کرده اند.


ادامه مطلب


در آمریکا مقابله با شورش ها بسیار سخت و خشونت آمیز است و همچنین اجازه دادن به اغتشاشگران برای سرکوب توسط پلیس، ادامه پیگرد قانونی و محرومیت از حقوق اجتماعی خود. به عنوان نمونه، محاکمه اغتشاشگران ژانویه 2021 کنگره آمریکا هنوز در این کشور ادامه دارد و همه حاضران در این شورش ها از بالا تا پایین محاکمه، محاکمه و روانه زندان یا به جزای نقدی محکوم شده اند. خود ترامپ مدت هاست که به دلیل حمایت از این شورش ها در دادگاه بوده است.

در غرب، حمله به پلیس یا نیروهای امنیتی مجازات بسیار سنگینی دارد. هر ساله پلیس آمریکا صدها نفر را صرفاً به دلیل احتمال و قصد بمب می کشد، در حالی که در واقع بمبی وجود نداشت و اکثر قاتلان پلیس در دادگاه تبرئه می شوند. این اقدام پلیس آمریکا را با آموزش ساخت نارنجک دستی در شبکه های اروپایی و دستور کشتار پلیس و نیروهای امنیتی ایران در شبکه تلویزیونی عربستان سعودی که مقر آن در لندن است و از حمایت کامل دولت انگلیس برخوردار است، مقایسه کنید. کارشناس شبکه بین المللی سعودی در یک برنامه به صراحت می گوید: «کشتن افسران [ایران]این امر اخلاقی است و نکشتن آنها را می توان غیراخلاقی تلقی کرد.» آموزش پلیس کوشی در شبکه بین المللی سعودی است در حالی که دولت انگلیس قوانین بسیار سخت گیرانه ای در قبال حمله به پلیس دارد.برخی از اقدامات مانند بستن جاده یا ایجاد چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه در آلمان گروهی روی زمین نشسته و خیابان ها را برای اعتراض مسدود کردند.دویچه وله (انگلیسی) به نقل از وزیر کشور آلمان در پاسخ به این اقدام در آلمان غیرقانونی است و معترضان خود را فراتر از قانون می دانند. وقتی این جنایت را انجام می دهند (مسدود راه)، حد اعتراض مشروع نقض شده است». وزیر کشور آلمان در توئیت قطعی خود نوشت: پلیس از حمایت کامل من برای سرکوب این معترضان برخوردار است.

سوناک

قدرت کامل پلیس کانادا و بریتانیا برای سرکوب

همانطور که گفته شد، در حالی که کشورهای غربی، آمریکا، انگلیس و کانادا در راس آنها بودند، از ناآرامی های اخیر در ایران حمایت کردند و سعی کردند به کشور ما فشار بیاورند، اما وقتی مسئله اعتراض در کشور خود مطرح می شود، برای سرکوب پلیس به تام اختیار می دهد. همین دیروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه ریشی سوناک، نخست وزیر جدید انگلیس، خواستار سرکوب معترضان در انگلیس در پشت تریبون های رسمی شده است. به گزارش فارس، روزنامه «نشنال» گزارش داد که نخست وزیر انگلیس در دیدار با روسای پلیس این کشور خواستار سرکوب اعتراضات شد زیرا «زندگی مردم عادی در اثر اعتراضات زیر و رو شده است». سوناک همچنین گفت: “من جلسه ای با فرماندهان پلیس برگزار کردم تا به آنها بفهمانم که از اقدام قاطع برای سرکوب اعتراضات غیرقانونی حمایت می کنم.” نخست وزیر انگلیس اعلام کرده است که به نیروی پلیس این کشور اختیارات جدیدی برای سرکوب اعتراضات غیرقانونی داده شده است و او از حمایت کامل خود برای پایان دادن به “بی نظمی و رنج” ناشی از این اعتراضات برای خانواده های عادی برخوردار است: “من به آنها (پلیس) بگویید من گفتم آنها هر آنچه را که نیاز دارند از دولت در قالب اختیارات جدید دریافت خواهند کرد، ما اکنون به آنها تعدادی اختیارات جدید می دهیم و می خواهم از آنها حمایت کنم تا از آنها استفاده کنند.

نخست وزیر کانادا: ریختن زباله در خیابان اعتراض نیست

نخست وزیر کانادا که بارها در میان جمعیت اغتشاشگران ضد ایرانی ظاهر شده است، در سخنانی گفت که «تسخیر خیابان ها» با تظاهرات متفاوت است. وی همچنین ادامه اجبار دولت به تغییر سیاست های عمومی به بهانه نارضایتی مردم را نگران کننده توصیف کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از فاکس نیوز، جاستین ترودو در جریان شهادتش در یک کمیسیون تحقیقاتی این اظهارات را بیان کرد. کمیسیونی که اقدام او را در استفاده از قانون وضعیت اضطراری در اوایل سال جاری برای رسیدگی به اعتراضات «کاروان آزادی» علیه قوانین کووید-19 بررسی می کند. ترودو در این سخنرانی گفت: «من کاملاً مطمئنم و خیالم راحت است که با اجرای آن قانون (برای رسیدگی به آن اعتراضات) موافق بودم. در اوایل سال جاری، نخست وزیر کانادا با اعمال قانون وضعیت اضطراری در این کشور، به نیروهای امنیتی دستور داد به اعتراضات جنبش موسوم به «کاروان آزادی» متشکل از رانندگان معترض کامیون که اشغال کرده بودند، پایان دهند. خیابان ها برای چند هفته در ژانویه و فوریه (روز و بهمن) شهر اتاوا اشغال و مهر و موم شد.

منبع: کاهان

دیدگاهتان را بنویسید