سیر صعودی کرونا در استان سمنان متوقف‌شده است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر بعد از ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا اظهار داشت: بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا وضعیت استان سمنان به‌گونه‌ای است که روند صعودی بیماری متوقف شده و آمارها نزولی شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آمارها روند نزولی دارد تصریح کرد: خوشبختانه این مهم در سایه همکاری و مشارکت مردم استان سمنان و زحمات کادر بهداشت و درمان محقق شده است.

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: این روند نزولی آمار که به مدت سه هفته مشاهده می‌شود در تمامی شاخص‌ها از جمله میزان ابتلا، بستری‌ها و همچنین مرگ‌ومیر مشاهده می‌شود.

آشناگر با تأکید بر این باید مردم همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند افزود: بهترین راه جلوگیری از بیماری کرونا و قطع زنجیره رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک است.

وی ابراز امیدواری کرد که روند نزولی ابتلا به بیماری کرونا در استان سمنان با مشارکت و همکاری مردم ادامه یابد.

استاندار سمنان با بیان اینکه در حال پنج شهرستان استان سمنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد گفت: در حال حاضر شهرستان‌های سرخه و میامی در وضعیت زرد و دامغان نیز در وضعیت نارنجی است.

آشناگر درباره روند واکسیناسیون در استان سمنان نیز گفت: با توجه به نزدیک بودن آغاز سال تحصیلی بازگشایی دانشگاه‌ها منوط به انجام واکسیناسیون بوده و از این رو واکسیناسیون دانشجویان از این هفته آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: درصورتی‌که 2 دوز واکسیناسیون دانشجویان انجام شود آمادگی کامل برای بازگشایی دانشگاه‌ها وجود دارد.

آمار کرونا در ایران| فوت 515 نفر در 24 ساعت گذشتهاستاندار کرمان: وضعیت نزولی کرونا در منطقه بسیار شکننده استروند صعودی قربانیان و مبتلایان کرونا در استان کردستان ادامه دارد/ وضعیت خطرناک و نگران‌کننده

استاندار سمنان درباره بازگشایی مدارس نیز گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا بازگشایی مدارس منوط به انجام واکسیناسیون برای اولیا، معلمان، مربیان و رانندگان سرویس‌های مدارس است.

انتهای پیام/363/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید