سیستان و بلوچستان پتانسیل های معدنی امیدوارکننده ای دارندبه گزارش روز جمعه ایرنا، رضا محتشمی پور در حاشیه بازدید از یک معدن سیاسی و کارخانه فرآوری مس در شمال سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مستقیماً به سخنان فعالان این حوزه گوش فرا دهید و مسائل معدنی از کارشناسان بهره مند شده و از آن مطلع شوید. توانمندی های مناطق .

وی حضور میدانی در سیستان و بلوچستان را یکی از این برنامه ها دانست و گفت: با توجه به ظرفیت های خوب موجود در حوزه معدن در این استان، افق امیدوارکننده ای را پیش روی این منطقه می بینیم و یکی از جبهه های اصلی در آینده است. سال ها.”

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: محرومیت‌های سایر بخش‌ها در سیستان و بلوچستان نیز اقبال بیشتری به معدن دارد و خوشبختانه مشکل عدم هماهنگی و درگیری دستگاه‌ها در این منطقه است. ما بسیار امیدوارتر بودیم.

وزیر نفت با بیان اینکه شاهد خواهیم بود که رشد سیستان و بلوچستان در حوزه معدن با همین سرعت در سال های اخیر ادامه دارد، گفت: بر اساس ظرفیت های این استان در حوزه کار کنیم چرا که این ظرفیت وجود دارد و توسعه خواهد یافت. در آینده، این یک فرصت امیدوارکننده است.

معدن مس پولی گرای در 182 کیلومتری شمال غربی زاهدان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید