سیستم هوشمند جمع آوری زباله های خشک آلودگی محیط زیست را کاهش می دهدˈمحسن جعفری نژاد بسطامیˈ روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، اجرای این طرح را دارای مزایای فراوانی برای شهروندان، محیط شهری و مدیریت پسماند شهری دانست و افزود: جمع آوری زباله های بازیافتی از طریق نرم افزار موبایل، صرفه جویی در زمان و انرژی، افزایش سرعت مبادله. و جمع آوری زباله های خشک و کاهش آلودگی آب های زیرزمینی.

وی کاهش شیرابه و آلودگی خاک و آب، کاهش تردد جمع آوری زباله در سطح شهر و افزایش سلامت عمومی در محیط های شهری را از دیگر مزایای اجرای طرح هوشمند جمع آوری پسماندهای خشک عنوان کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان ادامه داد: این امر موجب حذف شیرابه و کپک مضر، کاهش مصرف پلاستیک، تسهیل حمل و نقل، کاهش هزینه های شهرداری، رفع بوی بد و داشتن سطل زباله تمیز می شود.

جعفری نژاد بسطامی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح با هدایت شهروندان به خرید آگاهانه زباله های خشک مانند کاغذ، پلاستیک و قوطی کاهش می یابد.

وی ابراز امیدواری کرد: طرح هوشمند جمع آوری پسماندهای خشک هر چه سریعتر در شهر همدان اجرایی شود تا مردم، محیط زیست و مدیریت شهری از آن بهره مند شوند.

به گزارش ایرنا، چندی پیش موضوع امکان جمع آوری و خرید اینترنتی زباله های بازیافتی شهروندان از سوی معاونت خدمات شهری و رئیس هیئت مدیره سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان مطرح شد.

در این روش زباله های بازیافتی از طریق نرم افزار موبایل جمع آوری می شوند. این نرم افزارها برای گوشی های هوشمند طراحی شده اند و امکان جمع آوری و خرید آنلاین زباله های بازیافتی شهروندان را فراهم می کنند. با کمک این نرم افزارها می توانید با تعیین زمان در هر مکانی خودرو سفارش دهید تا نزدیک ترین خودرو به آدرس درخواستی ارسال شود و همچنین زباله های بازیافتی تحویل و خریداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید