شاخص بورس 26 هزار واحد رشد کرد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 6میلیارد و 793میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 248میلیارد تومان در بیش از 524هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 26هزار و 510واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 385هزار و 535واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های بورس کالای ایران، صنعت غذایی کورش و سایر اشخاص بورس انرژی با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2 میلیارد و 131میلیون ورقه به‌ارزش 5 هزار و 7میلیارد تومان در 224هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 31واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 816واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، سنگ آهن گهر زمین و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو و فرابورس ایران بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید