شدت بارندگی راه‌های روستایی 10 شهرستان در استان گیلان را مسدود کرد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، امیر مرادی امشب در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت بارش‌ها در استان اظهار داست: با توجه به بارش‌های شدیدی که امروز شاهد بودیم جلسه مدیریت بحران به ریاست استاندار تشکیل شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه به دستور آقای عباسی همه فرمانداران با همه امکانات پای‌کار بودند افزود: در 10 شهرستان شاهد طغیان رودخانه‌ها و انسداد راه‌ها بودیم که اکنون همه راه‌ها در این شهرستان‌ها باز شد.

مرادی از بسته بودن پل‌های آب‌نما در سطح استان خبر داد و خاطرنشان کرد: طبق دستورالعمل آب‌نماهای سطح استان همچنان بسته هستند و بابت این انسداد از مردم عذرخواهی می‌کنیم البته این اقدام برای حفظ جان افراد است.

دستور اعلام آماده‌باش استاندار گیلان به دستگاه‌های خدماتی و امدادی/اقلام ضروری فصل سرما ‌دپو شودپیکر آخرین جامانده از تیم 7 نفره کوهنوردی در ارتفاعات استان گیلان پیدا شدمسافرت‌ها باز هم عامل نارنجی‌شدن شهرهای ورودی استان گیلان شد

وی با بیان اینکه تنها در روستای رانکوه املش راه دسترسی به روستا مسدود شده است ابراز داشت: اسکان در مساجد و تغذیه برای ساکنان این روستا پیش‌بینی شده و در مابقی شهرستان‌ها مشکلات به وجود آمده مرتفع شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان تصریح کرد: مسیر روستای رانکوه یک بار پیش از این از انسداد خارج شده بود اما شدت بارندگی باز سبب انسداد این راه شد و اهتمام داریم تا ظهر فردا این مسیر را بازگشایی کنیم تا عبور و مرور در آن جریان داشته باشد.

مرادی اظهار داشت: همچنین در برخی مناطق در املش مردم با مشکل تأمین آب مواجه بودند که در این زمینه هماهنگی‌های لازم با اداره آب و فاضلاب شهری انجام شد و امیدواریم مشکل خاصی برای مردم پیش نیاید.

انتهای پیام/614/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید