شرکت آبفا خوزستان; فوق بدهکار بانک ملی


به گزارش خبرگزاری پدر، بانک ملی به عنوان بزرگترین بانک کشور برای اجرای دستور رئیس جمهور و وزیر اقتصاد اسامی بزرگترین بدهکاران خود را از جمله نام شرکت آب و فاضلاب خوزستان اعلام کرد. مشاهده گردید.

آبفا در حالی در این فهرست قرار دارد که در سال های اخیر مبالغ هنگفتی از محل صندوق توسعه ملی تخصیص داده شده است و شهروندان از کندی پیشرفت پروژه ها گلایه دارند.

آخرین خبر تخصیص بودجه به آبفا در پایان سال گذشته به نقل از استاندار خوزستان بیان کرد: برای تسریع در پروژه شبکه فاضلاب اهواز 500 میلیارد تومان به این موضوع اختصاص دادیم که در حال حاضر در اختیار آبفا خوزستان است. و 270 میلیارد تومان برای تامین آب شرب شهرها و روستاهای استان اختصاص داده ایم.

سال گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست بررسی عملکرد شرکت های آب و فاضلاب استان خوزستان موافقت کردند.

محمد مولوی نماینده آبادان به عنوان متقاضی استفساریه گفت: شرمنده ام که هر هفته در صحن علنی مجلس درباره مسائل استان خوزستان فریاد می زنم. من به نمایندگی از مردم بزرگ خوزستان می گویم خسته شده ایم که هر روز با مشکلی در استان مواجه هستیم. مردم خوزستان گدا نبوده و نیستند، بی وفا نبوده و نیستند، بی تعهد نبوده و نیستند، اما چه کنیم که گرفتار سردارانی شدیم که از خوزستان آرامش گرفتند. از دولت مردمی آقای رئیسی می خواهم و انتظار دارم که به استان خوزستان توجه ویژه ای داشته باشند. آنچه امروز این مردم از آن رنج می برند شایسته آنها نیست.

همچنین در مرداد ماه 1400 دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از شناسایی شبکه اختلاس، ارتشاء و ارتشاء و تحصیل اموال غیرقانونی در شرکت آب استان و دستگیری تعدادی از کارکنان این شرکت خبر داد. . .

خبرگزاری فارس برای اطلاع از آخرین نتایج رسیدگی به پرونده آبفای خوزستان در حال پیگیری است.

به گفته کارشناسان، عدم تغییر وضعیت کنونی آبفای اهواز و خوزستان، شرایط را پیچیده‌تر کرده است و انتظار می‌رود دولت در این زمینه اقدام فوری انجام دهد.

به گزارش پدر، 23 آبان ماه سال گذشته سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی از بانک مرکزی خواست تا هر سه ماه یک بار فهرست ابربدهکاران بانکی خود را منتشر کند.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید