شصت از فرزندان ساوجی به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا شدندمحمود کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پوشش واکسیناسیون افراد بالای 12 سال در شهرستان ساوه در نوبت اول 92 درصد و در نوبت دوم 85 درصد بوده و شهروندان باید واکسیناسیون و واکسیناسیون را انجام دهند. مطابق با شرایط قرمز، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید. کرونی مراقب بود.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ساوه در رتبه سوم تزریق واکسن در بین 65 دانشگاه کشور در رتبه هفدهم قرار دارد و تاکنون 38 درصد ساوجی ها دومین نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه ادامه داد: بر اساس آمار در یک ماه گذشته 60 کودک صفر تا 12 سال در ساوه مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب شدند که 44 نفر از آنها به صورت سرپایی و 16 کودک تحت درمان قرار گرفتند. کمتر از 24 ساعت در یک مرکز درمانی. . یک نظر است.

کریمی افزود: تعداد کودکان مبتلا به کرونا در ساوه در حالی است که تنها 3.4 درصد از کودکان 5 تا 12 ساله واکسینه شده بودند.

وی گفت: خانواده ها باید توجه جدی به دریافت واکسن کرونا داشته باشند و این واکسن را مانند سایر واکسن ها در دوران شیرخوارگی به فرزندان خود تزریق کنند چرا که تاثیر مثبت واکسیناسیون در پیشگیری از تشدید بیماری کاملاً مشخص است.

رئیس علوم پزشکی دانشگاه ساوه تصریح کرد: در پیک ششم کرونا 10 نفر از ساوجی ها جان خود را از دست دادند که از این تعداد 6 نفر یعنی 60 درصد فوتی ها واکسینه نشدند و مابقی سه دوز دریافت نکردند. واکسن

کریمی گفت: میانگین سنی متوفیان 78 سال و بیشتر گروه سنی درمان شده در بیمارستان های شهرستان 30 تا 39 سال بوده است، ضمن اینکه تعدادی از بیماران بدحال به دلیل کمبود تجهیزات پزشکی از شهرستان زرندیه به بیمارستان ساوه منتقل شدند. .

وی افزود: کاهش 9 درصدی تعداد بستری ها و کاهش 21 درصدی بیماران سرپایی نسبت به هفته گذشته در ساوه امیدوار کننده است.داشتن کادر پرستاری.

دیدگاهتان را بنویسید