شعار سال باید عنوان همه راهبردها و اقدامات اجرایی باشدمحمود رضایی در جمع اعضای هیات مدیره سازمان تعاون شهرداری ها و شهرداران فارس با تقدیر از خدمات مدیران شهری در ایام نوروز گفت: امسال با عنوان «اشتغال آفرینی و تولید دانش بنیان» نامگذاری شد. تولید و اشتغال کارآمد است و اقدامات آنها در این زمینه ها می تواند به ایجاد فرصت های شغلی کمک کند، علاوه بر این، اقدامات دانش بنیان مدیران شهری موجب افزایش بهره وری در شهرداری ها و تحقق شعار سال می شود.

معاون کل استانداری فارس در خصوص عملکرد سازمان تعاون شهرداری و موارد مندرج در اساسنامه این سازمان گفت: شعار سال باید عنوان همه ابزارهای اجرایی در همه حوزه ها باشد؛ راهبردها و برنامه ها در نحوه اداره سازمان تعاون نیز باید با فضای جدید و در راستای تحقق شعار امسال و اهداف دولت سیزدهم تعریف شود.

معاون استاندار فارس همچنین بر ضرورت چابکی و عملکرد حرفه ای سازمان همیاری شهرداری ها برای حصول نتایج بهتر بر اساس پیش نیازهای لازم و ارتقای سازمان و ایفای نقش مجموعه در سطح وسیع تری تاکید کرد.

رضا بیان کرد: آنچه مانع مدیریت و ارکان سازمان می شود را باید از ذائقه و تفکر تمامی تجار فعال مجموعه دور کرد چرا که در نهایت با تمام منافع عمل تامین می شود.

وی گفت: اصل شفافیت سرلوحه همه اقدامات سازمان همیاری شهرداری ها در چند سال اخیر بوده و تمام تلاش سازمان بر ایجاد شفافیت و کاهش هزینه های غیر ضروری بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: عدم شفافیت باعث کاهش امتیاز نهایی هر مجموعه و بنگاه اقتصادی می شود و تمامی فعالیت های سازمان همکاری با هر مجموعه و در هر زمینه ای به دور از کوچکترین ابهام و مبنا است. در مورد شفافیت.”

رضایی گفت: در سال های اخیر اقداماتی مانند واگذاری و فروش اموال سازمان برای مدیریت آن مردود بوده و بحث محاسبه ارزش سهام سازمان و معرفی شهرداری های جدید به امور مرتبط به آنها و حداکثرسازی قدرت. همه شهرداران و افزایش وابستگی آنها.» تشکیلات یکی از موضوعاتی بود که به دنبال تحقق آن بود.

وی به موضوع ممنوعیت واردات ماشین آلات مورد نیاز عملیات عمرانی سازمان همیاری شهرداری طی یکی دو سال اخیر اشاره کرد.

رضایی گفت: در بحث ساماندهی ماشین آلات و تجهیزات به عنوان یکی از منابع مهم درآمدی سازمان، برخی فضاهای شغلی جدید در حوزه گردشگری، صنعت و معدن ایجاد و پیگیری می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: اساسنامه سازمان و مفاد آن ما را به انجام تمام اقدامات لازم سوق می دهد و هر یک از شهرداری ها ظرفیت، توان و بودجه خاصی در حوزه خدمات فنی و مهندسی دارند. .، اما در سازمان تعاون شهرداری ها.» ظرفیت ها اعم از خدمات فنی و مهندسی در حوزه عمران، فناوری های نوین مرتبط با خدمات شهری و همچنین امکانات مالی، به شدت با شرایط خاص و مطلوب ادغام شده است.

رضایی بر لزوم تربیت شهرداران توسط سازمان تعاون شهرداری ها بر اساس اساسنامه سازمان و بر اساس وظایف پیچیده شهرداران تاکید کرد و گفت: بخشی از منابع عمرانی خارج از شهرداری ها و قابل اجرا است. “

وی از پروژه های صنعتی به وجود معدن دولومیت منحصر به فرد در جنوب استان اشاره کرد و گفت: باید شرایط افتتاح سایت این معدن و استفاده از ظرفیت قابل توجه آن فراهم شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در ادامه به تصویب بودجه در مجلس برای انجام امور مربوط به شهرداری ها و تامین تجهیزات مورد نیاز آنها اشاره کرد.

وی گفت: از جمله هزینه های بودجه مذکور خرید ماشین آلات سنگین مورد نیاز شهرداری ها است که شهرداران چه به صورت مستقل و چه در کنار سازمان تعاون می توانند از شرایط و بودجه برای کاهش و بهبود عملکرد و تقویت خود استفاده کنند. ناوگان ماشین آلات سنگین

رضایی گفت: برآورد ما این است که بسیاری از شهرداری ها از کمبود ماشین آلات سنگین برای اجرای پروژه های عمرانی رنج می برند که تامین این ماشین آلات می تواند در بهبود عملکرد آنها کارآمد باشد.

وی گفت: محل های دفن بهداشتی با تعداد شهرداری های استان همخوانی ندارد و در این راستا در نظر گرفتن رقم قابل توجهی در سال بودجه 1401 برای ساماندهی این زباله ها می تواند بسته ای برای شهرداری ها و سازمان تعاون باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در ادامه به طرح نهضت ملی مسکن و نقش سازمان تعاون در روند اجرای این طرح اشاره کرد.

به گفته رضایی، بودجه ای معادل 30 هزار میلیارد تومان برای تامین زیرساخت های این پروژه در نظر گرفته شده است. شهرداری ها به عنوان یکی از سیستم ها می توانند بهترین کارکرد را برای ایجاد زیرساخت در حوزه های اجرای پروژه داشته باشند و در این راستا در تحقق اهداف پروژه مشارکت داشته باشند.

رضایی همچنین از ایجاد سامانه بازآفرینی شهرها در شهرداری ها به عنوان یک قانون خبر داد و گفت: این ساختار توسط دستگاه هایی مانند راه و شهرسازی و یا شرکت های ساختمانی اجرا می شود که فضای کاری جدید به محدوده وظایف و فعالیت های شهرداری اضافه می شود. شهرداری ها به ویژه شهرداری بافت های فرسوده.

دیدگاهتان را بنویسید