شلیک پرحجم کروزهای دریایی سپاه در چهارمین روز رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۷

سیاسی / امنیتی و دفاعی

http://fna.ir/5yryn ۰ شلیک پرحجم کروزهای دریایی سپاه در چهارمین روز رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۷

چهارمین روز رزمایش مشترک پیامبراعظم (ص) 17 با شلیک موشک های نقطه زن کروز دریایی با برد متوسط و عملیات هوایی پهپادهای نیروی دریایی سپاه انجام شد.

شلیک پرحجم کروزهای دریایی سپاه در چهارمین روز رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۷

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس از منطقه رزمایش، چهارمین روز رزمایش مشترک پیامبراعظم (ص) 17 با شلیک موشک های نقطه زن کروز دریایی با برد متوسط و عملیات هوایی پهپادهای نیروی دریایی سپاه انجام شد.

شلیک موشک‌های کروز دریایی از سکوهای شناوری و ساحلی و اصابت همزمان به هدف مشخص در دریا با حضور دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از فرماندهان عالی رتبه قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) با موفقیت به انجام رسید.

همچنین در بخش دیگر برنامه های روز چهارم این رزمایش، عملیات هوایی پهپادهای نیروی دریایی سپاه یک پهپاد همزمان دو هدف را مورد اصابت قرار داد که با رصد و اشراف اطلاعاتی مواضع دشمن،کنترل و پایش منطقه عمومی تنگه هرمز و شرق آن و شلیک به مواضع دشمن فرضی صورت گرفت.

دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در حاشیه این اقدام گفت: ساخت موشک های کروز دریایی در داخل کشور توسط دانشمندان جوان و انقلابی صورت گرفته و از قابلیت های این موشک ها رادار گریز بودن، مقاوم بودن برابر جنگ الکترونیک، هدف یابی در شرایط سخت، نقطه زنی هدف در سریع ترین زمان با کلاهک جنگی پر قدرت و رادارهای ویژه این موشک‌ها این رزمایش را نسبت به سال گذشته متمایز کرده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: پهپادهای برد بلند نیروی دریایی سپاه با اقدامی ویژه با انجام عملیات های بالای سطح، ابتدا شناسایی اپتیکی با اسکن حرارتی و پایش سیگنالی و رله مخابراتی ، بر فراز جغرافیای فعالیت دشمن وارد شده و با عمق بخشی و اشراف اطلاعاتی حداکثری و انتقال آنی تصویر صحنه نبرد به مبادی تصمیم گیر آغاز شد و در ادامه پهپادهای رزمی نقطه زن هوشمند و انهدامی، با دقت بالا و در کوتاه ترین زمان، موفق به از بین بردن مواضع دشمن شدند که اشرافیت پهپادهای رزمی و شناسایی در میدان عمل کاملا چشم گیر بود.

در این عملیات ها بطور همزمان از 3 فروند پهپاد با قابلیت های متفاوت رزمی،شناسایی،اپتیکی،سیگنالی، رله مخابراتی و چند منظوره استفاده شد که در نوع خود منحصر به فرد است.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید سپاه رزمایش پهپاد پیامبر اعظم این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • آتش سنگین تانک‌ها در رزمایش پیامبر اعظم

source

دیدگاهتان را بنویسید