شلیک 700 موشک از سوی گروه های مقاومت فلسطین به اسرائیل + فیلم/ نتانیاهو: جنگ هنوز تمام نشده است – تابناک


Radiant International: با وجود برخی اخبار از سوی منابع آگاه مصری مبنی بر دستیابی به توافق برای پایان دادن به موج جدید درگیری ها در نوار غزه، تبادل آتش بین گروه های مقاومت و نیروهای صهیونیست ادامه دارد.

به گزارش العربیه الجدید، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست خبری مشترک با یوآو گالانت وزیر جنگ این رژیم گفت: بیشتر موشک های شلیک شده از نوار غزه توسط اسرائیل رهگیری شده است. سیستم های دفاعی و سیستم های حفاظتی جدید را ستود.

گالانت به نوبه خود در این کنفرانس با بیان اینکه 400 موشک از غزه شلیک شد که تعدادی از آنها توسط سامانه گنبد آهنین رهگیری شد، تهدید کرد: نبرد هنوز تمام نشده است و ما برای هر سناریویی آماده هستیم.

گالانت همچنین با همتای آمریکایی خود گفت و گو کرد و بر ادامه حملات رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

منابع نزدیک به جناح های فلسطینی نیز از شلیک حداقل 700 موشک به سرزمین های اشغالی خبر دادند.

آژیرهای هشدار حمله در شهرک های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه نیز فعال شد.

گروه های مقاومت فلسطین 700 موشک به سمت اسرائیل شلیک کردند

پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر امکان برقراری آتش بس فوری میان گروه های فلسطینی در غزه و اسرائیل، شامگاه چهارشنبه، گلوله باران های متقابل بین دو طرف ادامه یافت.

المیادین به نقل از رسانه های صهیونیستی اعلام کرد که بیش از 70 موشک به سرزمین های اشغالی شلیک شد.

رسانه های صهیونیستی اعلام کردند رژیم صهیونیستی از قدرت شلیک موشک به نیروهای مقاومت غافلگیر شده است. در نتیجه این حملات، زنگ خطر در اشکلون، سدروت، بئرشبا و همچنین در ریشون لزیون در نزدیکی تل آویو به صدا درآمد.

راکت های مقاومت از شهرک های اطراف نوار غزه تا تل آویو به فلسطین اشغالی اصابت کرد.

یدیعوت آحارانوت از اصابت یکی از راکت های مقاومت به ساختمانی در روستای صهیونیستی نتیفوت خبر داد.

اسپوتنیک به نقل از ارتش اسرائیل نوشت که شهرک نشینان صهیونیست در تل آویو همزمان با شلیک موشک به مقاومت مجبور به پناه گرفتن شدند.

همزمان با حمله موشکی به نیروهای مقاومت، پروازهای فرودگاه بن گوریون با اختلال مواجه شد.

ارتش این رژیم همچنین اعلام کرد که دستورات صادره در خصوص وضعیت فوق العاده تا جمعه آینده به قوت خود باقی است.

نیروهای مقاومت تاکید کردند که اگر دشمن صهیونیستی شرایط مقاومت را نداشته باشد، دامنه حملات را گسترش خواهند داد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین از حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به منزل یکی از فرماندهان نیروی قدس یگان نظامی جهاد اسلامی در شهر بیت لاهیه در شمال نوار غزه خبر داد.

از سوی دیگر رسانه های یهودی مدعی شدند که خانه یکی از نمایندگان حماس منفجر شده است.

برخی منابع به نقل از جهاد اسلامی فلسطین وجود هرگونه توافق آتش‌بس را رد می‌کنند و نتانیاهو نیز گفته است که در حال حاضر نمی‌توان از آتش‌بس صحبت کرد.

یک منبع مصری به روزنامه العربی الجدید گفت که قاهره از ظهر امروز تماس‌های سنگینی برقرار کرده است، ظاهراً پس از شلیک موشک‌های مقاومت به سرزمین‌های اشغالی و شهرک‌های یهودی‌نشین اطراف نوار غزه، که منجر به توافقی بر اساس آتش‌بسی شد که باید توسط آن برقرار شود. نیمه شب.

این منبع تصریح کرد: با مقامات قطری درگیر در این میانجی‌گری هماهنگی صورت گرفته و جنبش جهاد همچنین تاکید کرده است که اگر دولت اشغالگر به آتش‌بس پایبند باشد، جنبش نیز به این توافق پایبند خواهد بود.

شبکه 12 رژیم صهیونیستی نیز از موافقت اسرائیل با آتش بس با مقاومت فلسطین خبر داد.

اما گروه های فلسطینی در نوار غزه و آویچای آدرایی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی برای رسانه های عربی اعلام کردند که «بالگردها به چهار مجتمع نظامی جهاد اسلامی در این منطقه حمله کردند». آنها یک مجتمع نظامی مورد استفاده نیروی دریایی اسرائیل را هدف قرار دادند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی همچنین خانه ای در بیت حانون در شمال غزه را بمباران کردند و نیروهای مقاومت نیز شهرهای عسقلان و سدیروت را با موشک های خود بمباران کردند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین به دشمن هشدار داد که به سیاست بمباران منازل با بمباران گسترده تل آویو و داخل رژیم صهیونیستی پاسخ خواهد داد.

محمد الهندی از رهبران جنبش جهاد اسلامی گفت: عملیات پاسخ به دشمن صهیونیستی با توافق ملی در اتاق مشترک گروه های مقاومت فلسطین انجام می شود. تصمیم ما برای پاسخگویی به حمله دشمن مانند تصمیم برادرانمان در گردان‌های قسام و سایر گروه‌های مقاومت است. سپاه قدس همچنین اعلام کرد که مقاومت فلسطین به بمباران راکتی شهرها و شهرک های رژیم صهیونیستی ادامه می دهد.

همزمان، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، با تهدید حملات گسترده تر، گفت فعلا نیازی به صحبت درباره آتش بس نیست.

وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که تعداد شهدای بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی به 21 شهید و 64 مجروح رسیده است. این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد: آمار تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه 21 شهید و 64 مجروح بر اثر تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه از بامداد سه شنبه است.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین تایید کرد که ارتش اسرائیل آغازگر تشدید تنش در نوار غزه بوده و باید پاسخگوی عواقب آن باشد. طارق سلمی، سخنگوی جهاد اسلامی به اسپوتنیک گفت: مقاومت فلسطین با واکنش به کشته شدن سه تن از رهبران خود، این سیگنال را به اشغالگران ارسال کرد که می تواند جنگ را آغاز کند، اما نمی تواند آن را آنطور که می خواهد پایان دهد. “

سلمی افزود: مقاومت به زبان آورده است، اشغالگران باید تاوان تجاوزات دیروز خود را با کشتن رهبران مقاومت بپردازند و این همان چیزی است که مقاومت امروز با پاسخ یکپارچه خود توانسته است به آن دست یابد.

اودر در خصوص وارد شدن به میانجیگری برای کنترل اوضاع گفت: هنوز نظری دریافت نشده است، مقاومت فقط در میدان است و اشغالگر آغازگر تهاجم است و باید نتیجه را تحمل کند و اشغالگران نمی توانند شرایط خود را تحمیل کنند. . “

رژیم صهیونیستی روز سه شنبه عملیات نظامی موسوم به «تیر دفاعی» را علیه پایگاه های جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه آغاز کرد که در نتیجه آن 3 فرمانده منطقه شمال جنبش جهاد و تعدادی از اعضای خانواده آنها کشته شدند.

دیدگاهتان را بنویسید