شلیک 700 موشک از سوی گروه های مقاومت فلسطین به سمت اسرائیل + فیلم/ نتانیاهو: جنگ تمام نشده است – تابناک


درخشش بین المللی: با وجود برخی اخبار از سوی منابع آگاه مصری مبنی بر دستیابی به توافق برای پایان دادن به موج جدید درگیری در نوار غزه، درگیری مسلحانه بین گروه‌های مقاومت و نیروهای صهیونیست همچنان ادامه دارد.

به نقل از العربی الجدید، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست خبری مشترک با یوآو گالانت، وزیر جنگ این رژیم اعلام کرد که بیشتر موشک های شلیک شده از نوار غزه توسط اسرائیل رهگیری شده است. دفاع ها و تمجید از دفاع های جدید.

گالانت به نوبه خود در این کنفرانس با بیان اینکه 400 موشک از غزه شلیک شده که برخی از آنها توسط سامانه گنبد آهنین رهگیری شده است، تهدید کرد: نبرد تمام نشده است و ما برای هر شرایطی آماده هستیم.

گالانت همچنین با همتای آمریکایی خود گفت و گو کرد و بر ادامه حملات رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

منابع نزدیک به گروه های فلسطینی نیز از شلیک حداقل 700 راکت و موشک به سمت سرزمین های اشغالی خبر دادند.

آژیرهای حمله در شهرک های یهودی نشین اطراف نوار غزه نیز فعال شده است.

گروه مقاومت فلسطین 700 موشک به سمت اسرائیل شلیک کرد

چهارشنبه شب پس از گزارش هایی مبنی بر موفقیت میانجی مصری در برقراری آتش بس فوری میان گروه های فلسطینی در غزه و اسرائیل، دو طرف به گلوله باران یکدیگر ادامه دادند.

شبکه المیادین به نقل از رسانه های صهیونیستی از شلیک بیش از 70 موشک به سرزمین های اشغالی خبر داد.

رسانه های صهیونیستی از غافلگیری رژیم صهیونیستی از قدرت اصابت موشکی نیروهای مقاومت خبر دادند. در نتیجه این حملات، زنگ خطر در اشکلون، سدروت، بیرشبا و همچنین ریشون لتزیون در نزدیکی تل آویو به صدا درآمد.

راکت های مقاومت فلسطین اشغالی را از شهرک های اطراف غزه تا تل آویو هدف قرار داده است.

یدیعوت آحارانوت از اصابت یکی از موشک های ضدهوایی به ساختمانی در شهرک صهیونیستی نتیفوت خبر داد.

اسپوتنیک به نقل از ارتش اسرائیل نوشت که شهرک نشینان صهیونیست در تل آویو همزمان با حمله موشکی مقاومت مجبور به رفتن به سنگرها شدند.

همزمان با حمله موشکی نیروهای مقاومت، پروازهای فرودگاه بن گوریون با اختلال مواجه شد.

ارتش رژیم همچنین اعلام کرد که دستورات صادره در رابطه با وضعیت اضطراری تا جمعه آینده پابرجا خواهد ماند.

نیروهای مقاومت تاکید کردند که اگر دشمن صهیونیستی شرایط مقاومت را رعایت نکند، تهاجم خود را گسترش خواهند داد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین گزارش داد که جنگنده های رژیم صهیونیستی منزل یکی از فرماندهان نیروی قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی را در شهر بیت لاهیه در شمال نوار غزه هدف قرار دادند.

از سوی دیگر یک رسانه عبری از بمباران خانه سخنگوی حماس خبر داد.

چندین منبع به نقل از جهاد اسلامی فلسطین هرگونه آتش بس را رد کرده اند و آقای نتانیاهو نیز گفته است که در حال حاضر نمی توان درباره آتش بس صحبت کرد.

یک منبع مصری در گفت‌وگو با العربی الجدید گفت که قاهره از ظهر امروز تماس‌های اضطراری برقرار کرده است، ظاهراً پس از شلیک موشک‌های نیروهای مقاومت به شبه‌نظامیان، اشغال اراضی و شهرک‌های یهودی‌نشین در اطراف نوار غزه که منجر به توافق شد. بر اساس آتش بس قبل از نیمه شب تنظیم می شود.

این منبع گفت: هماهنگی با مقامات قطری درگیر در آشتی صورت گرفته است و جنبش جهاد همچنین تاکید کرد که اگر دولت اشغالگر به آتش بس پایبند باشد، جنبش نیز به توافقنامه پایبند خواهد بود.

شبکه 12 رژیم صهیونیستی نیز از موافقت اسرائیل با آتش بس با مقاومت فلسطین خبر داد.

با این حال، گروه‌های فلسطینی در نوار غزه در حالی که آویخای آدرایی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی برای رسانه‌های عربی مدعی شد که «بالگردها به چهار مجتمع نظامی جهاد اسلام در این منطقه حمله کردند». آنها یک مجتمع نظامی مورد استفاده نیروی دریایی اسرائیل را هدف قرار دادند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی همچنین خانه ای در بیت حانون در شمال غزه را بمباران کردند و نیروهای مقاومت نیز شهرک های عسقلان و سدیروت را تحت شلیک موشک های خود به تصرف درآوردند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین به دشمنان خود هشدار داده است که با بمباران گسترده تل آویو و ژرفای رژیم صهیونیستی به سیاست بمباران منازل خود پاسخ خواهد داد.

محمد الهندی از رهبران جنبش جهادی گفت: پاسخ به دشمن صهیونیستی با توافق ملی در اتاق مشترک گروه های مقاومت فلسطین انجام شد. تصمیم ما برای پاسخگویی به حمله دشمن مانند تصمیم برادرانمان در گردان قسام و سایر گروه های مقاومت بود. گروه‌های قدس همچنین اعلام کردند: مقاومت فلسطین همچنان به شهرها و شهرک‌های صهیونیست‌ها راکت می‌بارد.

همزمان، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن تهدید به حملات گسترده تر، گفت فعلا نمی توان درباره آتش بس صحبت کرد.

وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که تعداد شهدای بمباران غزه رژیم صهیونیستی به 21 شهید و 64 زخمی رسیده است. این وزارتخانه در اطلاعیه ای اعلام کرد: آمار تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه 21 شهید و 64 مجروح بر اثر تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از بامداد سه شنبه است.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین اصرار دارد که ارتش اسرائیل آغازگر تشدید تنش ها بر سر نوار غزه بوده و باید عواقب آن را متحمل شود. طارق سلمی، سخنگوی جهاد اسلامی به اسپوتنیک گفت: جنبش مقاومت فلسطین در واکنش به ترور سه رهبر خود، به اشغالگران پیام داد که می توانند جنگی را آغاز کنند اما نمی توانند آن را آنطور که می خواهند به پایان برسانند.

سلمی افزود: مقاومت صحبت کرده است، اشغالگری تاوان تجاوزات دیروز خود را با ترور رهبران مقاومت پرداخت و این کاری بود که مقاومت توانست انجام دهد که امروز با پاسخ یکپارچه خود به آن دست یافت.

اودر در خصوص مشارکت در میانجیگری برای کنترل اوضاع گفت: تاکنون هیچ اظهارنظری نشده است، نیروهای مقاومت فقط در میدان عمل می کنند و اشغالگر آغازگر تهاجم و متحمل عواقب است و نتیجه می دهد و اشغالگر نمی تواند خود را تحمیل کند. نظر. وضعیت. “

رژیم صهیونیستی روز سه شنبه عملیات نظامی موسوم به «تیر دفاعی» را علیه پایگاه های جنبش «جهاد اسلامی» در نوار غزه آغاز کرد که در نتیجه آن سه فرمانده این منطقه به هلاکت رسیدند. . بستگان شهدا..

دیدگاهتان را بنویسید