شلیک 700 موشک توسط گروه های مقاومت فلسطین به اسرائیل + فیلم – تابناک


Radiant International: با وجود برخی اخبار از سوی منابع آگاه مصری مبنی بر دستیابی به توافق برای پایان دادن به موج جدید درگیری ها در نوار غزه، تبادل آتش بین گروه های مقاومت و نیروهای صهیونیست ادامه دارد.

به گزارش العربی الجدید، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست خبری مشترک با یوآو گالانت، وزیر جنگ این رژیم مدعی شد که بیشتر موشک های شلیک شده از نوار غزه شلیک شده است. توسط سیستم های دفاعی اسرائیل رهگیری شد و سیستم های دفاعی جدید مورد تحسین قرار گرفت.

گالانت به نوبه خود در این کنفرانس با اعلام اینکه 400 موشک از غزه شلیک شده که برخی از آنها توسط سامانه گنبد آهنین رهگیری شده است، تهدید کرد: نبرد تمام نشده است و ما برای هر سناریویی آماده هستیم.

گالانت همچنین با همتای آمریکایی خود گفت و گو کرد و بر تداوم حملات رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

منابع نزدیک به گروه های فلسطینی نیز از شلیک حداقل 700 موشک و راکت به سمت سرزمین های اشغالی خبر دادند.

آژیرهای هشدار حمله در شهرک های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه نیز فعال شد.

گروه های مقاومت فلسطین 700 موشک به سمت اسرائیل شلیک کردند

شامگاه چهارشنبه، پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر موفقیت آمیز بودن میانجیگری مصر در برقراری آتش بس فوری میان گروه های فلسطینی در غزه و اسرائیل، تیراندازی های متقابل بین دو طرف ادامه یافت.

المیادین به نقل از رسانه های صهیونیستی از شلیک بیش از 70 موشک به سرزمین های اشغالی خبر داد.

رسانه های صهیونیستی از غافلگیری رژیم صهیونیستی از قدرت حمله موشکی نیروهای مقاومت خبر دادند. در نتیجه این حملات، زنگ خطر در اشکلون، سدروت، بیرشبا و همچنین ریشون لتزیون در نزدیکی تل آویو به صدا درآمد.

موشک های مقاومت فلسطین اشغالی را از شهرک های اطراف غزه تا تل آویو هدف قرار دادند.

یدیعوت آحارانوت از اصابت یکی از راکت های مقاومت به ساختمانی در شهرک صهیونیست نشین نتیفوت خبر داد.

اسپوتنیک به نقل از ارتش اسرائیل نوشت که شهرک نشینان صهیونیست در تل آویو همزمان با حمله موشکی مقاومت مجبور به رفتن به پناهگاه ها شدند.

همزمان با حمله موشکی نیروهای مقاومت، پروازهای فرودگاه بن گوریون با اختلال مواجه شد.

ارتش این رژیم همچنین اعلام کرد که دستورات صادره در مورد وضعیت فوق العاده تا جمعه آینده پابرجاست.

نیروهای مقاومت تاکید کردند که اگر دشمن صهیونیستی شرایط مقاومت را برآورده نکند دایره حملات را گسترش خواهند داد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین گزارش داد که جنگنده های رژیم صهیونیستی منزل یکی از فرماندهان نیروی قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی را در شهر بیت لاهیه در شمال نوار غزه هدف قرار دادند.

از سوی دیگر یک رسانه عبری مدعی شد که خانه سخنگوی حماس بمباران شده است.

برخی منابع به نقل از جهاد اسلامی فلسطین هرگونه توافق آتش بس را تکذیب کردند و نتانیاهو نیز گفت فعلا نمی توان درباره آتش بس صحبت کرد.

یک منبع مصری در مصاحبه با العربی الجدید گفت که تماس های فشرده قاهره از ساعت 12:00، آشکارا پس از شلیک موشک های مقاومت به سرزمین های اشغالی و شهرک های یهودی نشین اطراف نوار غزه که منجر به توافق بر اساس آتش بس، قبل از نیمه شب برقرار خواهد شد.

این منبع اعلام کرد که با مقامات قطری که در میانجی‌گری‌ها شرکت کرده‌اند هماهنگی صورت گرفته و جنبش جهاد نیز تاکید کرده است که اگر دولت اشغالگر به آتش‌بس پایبند باشد، این جنبش نیز به توافقنامه پایبند خواهد بود.

شبکه 12 رژیم صهیونیستی نیز از موافقت اسرائیل با آتش بس با مقاومت فلسطین خبر داد.

اما گروه‌های فلسطینی در نوار غزه در حالی که آویخای آدرایی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی برای رسانه‌های عربی اعلام کرد که «بالگردها به چهار مجتمع نظامی جهاد اسلامی در این منطقه حمله کردند». آنها یک مجتمع نظامی مورد استفاده نیروی دریایی اسرائیل را هدف قرار دادند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی همچنین خانه ای در بیت حانون در شمال غزه را بمباران کردند و نیروهای مقاومت نیز شهرک های عسقلان و سدیروت را زیر آتش موشک های خود گرفتند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین به دشمن هشدار داده است که با بمباران گسترده تل آویو و اعماق رژیم صهیونیستی به سیاست بمباران منازل پاسخ خواهد داد.

محمد الهندی از رهبران جنبش جهاد اسلامی گفت: عملیات پاسخگویی به دشمن صهیونیستی با توافق ملی در اتاق مشترک گروه های مقاومت فلسطین انجام می شود. تصمیم ما برای پاسخ به حمله دشمن با برادرانمان در گردان های قسام و سایر گروه های مقاومت یکی است. گروه‌های قدس همچنین اعلام کردند: مقاومت فلسطین به موشک باران شهرها و شهرک‌های صهیونیستی ادامه دارد.

همزمان، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، ضمن تهدید به حملات گسترده تر، گفت فعلا نمی توان درباره آتش بس صحبت کرد.

وزارت بهداشت نوار غزه تعداد شهدای بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی را به 21 شهید و 64 مجروح رساند. این وزارتخانه در اطلاعیه ای اعلام کرد: آمار تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه 21 شهید و 64 مجروح بر اثر تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه از بامداد روز سه شنبه است.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأیید کرد که ارتش اسرائیل تشدید تنش ها را علیه نوار غزه آغاز کرده و باید عواقب آن را متحمل شود. طارق سلمی، سخنگوی جهاد اسلامی به اسپوتنیک گفت: مقاومت فلسطین با واکنش خود به ترور سه رهبر خود، این پیام را به اشغالگران داد که می تواند جنگ را آغاز کند، اما نمی تواند آن را همانطور که نمی خواهد پایان دهد. “

سلمی افزود: مقاومت صحبت کرده است، اشغالگران باید تاوان تجاوزات دیروز خود را با کشتن رهبران مقاومت بپردازند و این همان چیزی بود که مقاومت امروز با پاسخ یکپارچه خود توانست به آن دست یابد.

اودر درباره آغاز میانجیگری برای کنترل اوضاع گفت: تاکنون اظهار نظری نشده است، مقاومت فقط در میدان عمل می کند و اشغالگر آغازگر تهاجم است و باید نتیجه را متحمل شود و اشغالگران نمی توانند خود را اجرا کنند. خود. شرایط “

رژیم صهیونیستی روز سه شنبه عملیات نظامی موسوم به «تیر دفاعی» را با هدف هدف قرار دادن پایگاه های جنبش «جهاد اسلامی» در نوار غزه آغاز کرد که در نتیجه آن 3 فرمانده منطقه شمال جنبش جهاد به همراه تعدادی از خانواده هایشان اعضا شکنجه شدند .

دیدگاهتان را بنویسید