شهرداری شیراز باید از شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس حمایت کندمدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس در دیدار با شهردار منطقه ده شیراز گفت: بسیاری از فعالیت های ما با برنامه ها و مسئولیت های شهرداری همپوشانی دارد بنابراین نیاز به تعامل و همکاری بیشتر است.

فرهادی گفت: رسالت نمایشگاه ها شناسایی آخرین پیشرفت ها و بهترین محصولات در حوزه های مختلف و ارائه این محصولات در بازارهای داخلی و خارجی است. تقریبا هر هفته یک نمایشگاه تخصصی در این زمینه برگزار می شود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: ایجاد این نمایشگاه موجب رونق کسب‌وکار محلی، گردشگری و خدمات مرتبط مانند هتل‌ها، حمل‌ونقل، رستوران‌ها، بازارها و صنایع دستی و در نهایت شور و نشاط اجتماعی می‌شود.

فرهادی گفت: برپایی نمایشگاه ها فرصت مناسبی برای رفع نیازهای شهرداری در حوزه شهرسازی، عمران و مناطق سبز و همچنین ارائه بخشی از خدمات فرهنگی و اجتماعی است و از شهرداری خواست از این فرصت استفاده کند.

وی به نقش و اهمیت صنعت نمایشگاهی در اقتصاد و تجارت جهانی و سیاست های حامی دولت در کشورهای توسعه یافته اشاره کرد.

فرهادی همچنین بر لزوم اقدامات حمایتی شهرداری، تامین فضای تبلیغاتی لازم، تامین بخشی از خدمات لازم شهرداری به ویژه بهسازی و نوسازی محیط نمایشگاه در قالب برنامه های حمایتی، صدور مجوزهای لازم برای توسعه زیرساخت های لازم تاکید کرد. خدمات ویژه حمل و نقل شهری و ریلی برای تسهیل در رفت و آمد مردم به نمایشگاه، به جذب سرمایه گذاران لازم برای نمایشگاه کمک کرده و آنها را برای توسعه استان و کشور ضروری دانست.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: از شهرداری شیراز کمترین انتظار می رود که نمایشگاه های فعلی را به درستی و به موقع تبلیغ کند، شهرداری باید نگاه حمایتی از نمایشگاه های بین المللی داشته باشد و انتظار می رود این اتفاق مهم رخ دهد.

فرهادی گفت: امروز کلانشهر شیراز در حوزه هایی مانند سالن اجتماعات بزرگ، اماکن مسکونی و هتل ها، سالن ها و … از مطلوبیت دوری برخوردار است اما شرکت نمایشگاه های بین المللی استان این فرصت را دارد و برای رفع این خلأها برنامه ریزی می کند. از جمله مقامات محلی

وی گفت: امسال سال تولید، محیط کار دانش بنیان است و مجموعه نمایشگاه های بین المللی می تواند به طور مستقیم و غیرمستقیم در تحقق ابعاد مختلف شعار سالانه تاثیرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید