شهرستان شاهدیه در استان یزد مرز ندارد


به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سید علی میرنژاد امشب در نشست خبری خود با بیان اینکه شهر شاهدیه در شمال شهر میراث جهانی یزد واقع شده و 2500 هکتار وسعت دارد، اظهار داشت: کمبود حفظ حریم خصوصی یکی از مهمترین دغدغه هاست که مدیریت این شهر باید با کمک مسئولان استانی و عالی شهرستان ساماندهی شود.

وی فعالیت 500 کارگاه تولیدی و نساجی را یکی از مزیت ها و البته چالش های شهیدیه دانست و افزود: اگر ظرفیت های موجود در این شهرستان به خوبی مدیریت نشود و جایگاه مناسبی داشته باشد، ندارند. برای مردم مفید است، اما منبع آلودگی محیط زیست نیز خواهد بود.

شهردار شاهدیه آلودگی صنایع واقع در دشت یزد-اردکان و شهر صنعتی بالادست را از دیگر دغدغه های مردم این شهر برشمرد و گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهر یزد در مجاورت شاهدیه سالهاست که معضل بوده اما متاسفانه اقدام مناسبی در این راستا صورت نگرفته است

میرنژاد با اشاره به ثبت ملی بافت تاریخی شاهدیه در سال 1400 از تلاش مسئولان مدیریت شهری برای احیا، حفظ و مرمت این بافت تاریخی خبر داد و اظهار داشت: در این راستا به دنبال ایجاد بافت پیاده و خودرویی هستند. دارایی های. بدیهی است که با حفظ و حراست، ظرفیت‌های گردشگری روزافزون را شاهد هستیم[antapreservazzjoniu[arsienUovvjamentqednassistubiexjid[luaktaruaktarkapa/itajietturisti/i

وی اجرای بیش از 125 هزار مترمربع آسفالت را از اقدامات شهرداری شاهدیه دانست و اظهار داشت: به دنبال احداث یکی از بزرگترین ایستگاه های آتش نشانی استان در شهر شاهدیه هستیم. برای انجام این کار، روند تملک زمین و آماده سازی اجرایی تاکنون انجام شده و تایید شده است.

شهردار شاهدیه با بیان اینکه احداث بزرگترین آتش نشانی استان یزد به 11 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، گفت: ایجاد و ساماندهی بیش از 10 هزار متر مربع پیاده رو با اعتباری بالغ بر 39 میلیارد تومان از جمله خدمات انجام شده توسط این سازمان است. شهرداری. . .

وی طرح توسعه فاز دوم باغ خانواده را به مساحت چهار هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 750 میلیون تومان، احداث باغ بانوان به مساحت شش هزار متر مربع و هزینه کرد. 2.5 میلیارد تومان تاکنون از سایر اقدامات انجام شده و در دستور کار شهرداری شاهدیه این شهر دانست و گفت: بودجه امسال شهرداری شاهدیه 140 میلیارد تومان است.

انتهای پیام/ب
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید