شهر دوستدار کودک تنها به پروژه‌های عمرانی محدود نمی‌شود

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ زهرا شمس احسان در حاشیه بازدید میدانی از مراکز پرتو و مراکز اجتماعی و فرهنگی منطقه 9 شهرداری تهران که به مناسبت هفته کودک انجام شد، بر ضرورت حمایت شهرداری تهران به عنوان نهاد خدماتی از این مراکز و ضرورت اصلاح دستورالعمل‌های کنونی با هدف احیا و تقویت این مراکز تأکید کرد.

وی گفت: تهران در صورتی می‌تواند شهر دوستدار کودک باشد که بتواند نگاهی همدلانه به کودکان و نیازها و تجربه آنها از زیست شهری داشته باشد و وظیفه مدیریت شهری در این حوزه بسیار مهم است. شهر دوستدار کودک تنها به پروژه‌های عمرانی محدود نمی‌شود بلکه باید در تمام شئونات تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و ارائه خدمات به آن توجه شود.

شمس احسان در ادامه با تأکید بر ضرورت سامان‌دهی بافت فرسوده محلات مناطق، افزود: با رویکرد نوین مدیریت شهری شاهد توزیع عادلانه امکانات و خدمات و نیز ارتقای کیفیت زندگی شهروندان در مناطق کمتر برخوردار شهر خواهیم بود.

عضو شورای اسلامی شهر همچنین در بازدید از مراکز مهارت‌آموزی کوثر با تأکید بر ضرورت کارآفرینی اجتماعی ادامه داد: با توجه به مسئله معیشت خانواده‌های کم بضاعت و اهمیت عدالت اجتماعی باید بستری مناسب با هدف توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و شهروندان کمتر برخوردار فراهم شود که ایجاد مراکز مهارت‌آموزی مانند مجموعه کوثر، فعال کردن بازارچه و غرفه‌های دائمی در منطقه 9 و بهبود کارکرد خدمات مراکز فرهنگی و اجتماعی توسط سازمان‌های متولی می‌تواند در این راستا موثر و مفید واقع شود.

وی با تأکید بر تلاش در راستای تحقق شعار امسال مقام معظم رهبری درخصوص تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها، اضافه کرد: باید توجه ویژه‌ای به اثربخشی برنامه‌ها و پروژه‌های اجتماعی شهرداری قرار گیرد و در پروژه‌های عمرانی پیوست اجتماعی و فرهنگی متناسب با بافت محلات منطقه انجام شود.

شمس احسان در بازدید از مددسرای امید نیز تأکید کرد: مجموعه شهری با ایجاد مددسرا و ارائه خدمات به افراد بی‌خانمان، نقشی مثبت در ساماندهی اجتماعی و مهار آسیب‌های اجتماعی نظیر تکدی‌گری، اعتیاد و پدیده کارتن‌خوابی دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه شهر تهران باید شهر حامی خانواده شود، بر ارائه خدمات اجتماعی به افراد آسیب‌دیده اجتماعی تاکید کرد و گفت: باید با یک برنامه هدفمند و تخصصی، بتوانیم زمینه بازگشت این افراد به جامعه و پذیرش از جانب خانواده به عنوان پناهگاه اجتماعی فراهم کنیم.

واکنش عضو شورای شهر تهران درباره کوتاهی شهرداری برای راستی‌آزمایی سند تحویل و تحول شهرداریبرگزاری جلسه اعضای شورای شهر تهران با نمایندگان مجلس/ ابتلای عضو شورای شهر تهران به کرونا

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید