شهنازی: آرمان حضور در بین 4 تیم برتر المپیک بیشتر شبیه رؤیاست/ والیبال ایران نزول خواهد کرد

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در مصاحبه چند روز گذشته خود، حفظ عنوان قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی را ملاک عمل فدراسیون خواند و قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر جهان و المپیک را اصلی‌ترین برنامه فدراسیون عنوان کرد.

ناصر شهنازی سرمربی تیم والیبال سایپا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در این مورد اظهار داشت: هر کسی آزاد است، نظرات خود را ابراز کند، ولی وقتی در جایگاه خاصی قرار دارید، شرایط فرق می‌کند. اظهارات شخصی که در رأس یک سازمان قرار دارد، باید منطبق بر خواسته مردم، واقعیات و احتمال بروز آن باشد. این یک قانون است.

سرمربی تیم والیبال سایپا ادامه داد: آرمانی در گذشته برای تیم ملی والیبال ترسیم شد که به آن نرسیدیم. قطعاً برای سه سال آینده که شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور، کاملاً مبهم است نیز نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد. برای چنین اظهارنظرهایی باید ارزیابی لازم را انجام داد، وگرنه آرمان ما به رؤیا تبدیل می‌شود.

وی خاطر نشان کرد:‌ با تصمیماتی که اخیراً در فدراسیون گرفته شده است، والیبال ایران نزول خواهد کرد. دیدگاه‌های متفاوتی در این بین وجود دارد که اگر من در مورد آن حرف بزنم، باعث جبهه‌گیری دوستان خواهد شد. تصمیماتی که در تیم‌های رده‌های سنی گرفته شده است از نظر من که مربی هستم، پیشرفتی به دنبال نخواهد داشت. امیدوارم کسی از حرف‌های من ناراحت نشود، ولی ما هنوز نتوانسته‌ایم اصول اولیه را در فدراسیون پیاده و آیین‌نامه‌ها را اجرا کنیم. آرمان حضور در بین چهار تیم برتر جهان و المپیک، بیشتر به رؤیا شبیه است. باید زیرساخت‌ها را درست و برای همه رده‌های سنی برنامه‌ریزی کرد. وقتی برای کمیته‌ها و لیگ برنامه خوبی نداریم، آرمان به رؤیا تبدیل می‌شود.

مربی پیشین تیم ملی در مورد تداخل بازی‌های آسیایی و مسابقات قهرمانی جهان 2022 تصریح کرد: حضور در تورنمنت‌های آسیایی برای ایران، جذابیت و شیرینی ندارد. اگر تیم ملی ایران در آسیا، اول یا سوم شود، حساسیتی برای مردم نخواهد داشت. ارتقا در رنکینگ جهانی برای والیبال ایران، بسیار مهم‌تر است و می‌توان برای مسابقات آسیایی از تیم ملی «ب» یا تیم جوانان و حتی یکی از تیم‌های باشگاهی استفاده کرد. در حال حاضر، لیگ ملت‌های والیبال، مسابقات قهرمانی جهان و المپیک برای مردم مهم است.

شهنازی در پایان یادآور شد:‌ زمانی که ولاسکو به ایران آمد، تیم ملی در آسیا هم مطرح نبود، ولی او اصرار داشت که تیم را به لیگ جهانی ببرد. او معتقد بود تا زمانی که با بزرگان والیبال جهان، رقابت نکنیم، بزرگ نخواهیم شد. آن زمان برای انجام بازی دوستانه باید به تیم‌ها پول می‌دادیم، ولی حالا به اعتبار جهانی رسیده‌ایم.

یک میلیون دلار برای میزبانی فینال لیگ ملت‌های والیبال

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید