شورای امنیت سوءقصد به جان نخست‌وزیر عراق را محکوم کرد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد طی بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن سوءقصد به جان مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق، از همه کشورها خواستند در راستای محاکمه و پاسخگویی عاملان و حامیان این اقدام تروریستی با دولت عراق همکاری کنند.

در بیانیه شورای امنیت آمده است: اعضای شورای امنیت تلاش 7 نوامبر برای ترور مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق را به شدت محکوم کردند.

اعضای شورای امنیت در این بیانیه با ابراز خرسندی از اینکه در این حمله به نخست وزیر عراق صدمه ای نرسیده است، بر حمایت خود از استقلال، حاکمیت، اتحاد، تمامیت ارضی، روند دموکراتیک و پیشرفت عراق تاکید کردند.
در این بیانیه تأکید شده است که تروریسم در تمام اشکال و ظواهرش یکی از جدی ترین تهدیدها برای صلح و امنیت بین المللی است.

اعضای شورای امنیت همچنین خواستار محاکمه و پاسخگویی عاملان این اقدامات تروریستی، سازمان دهندگان، تامین کنندگان مالی و حامیان آنها شدند و از همه کشورها خواستند بر اساس تعهدات شورای امنیت و همچنین قوانین بین المللی با دولت عراق در این راستا همکاری کنند.

در ادامه بیانیه اعضای شورای امنیت تأکید شده است: هرگونه اقدام تروریستی صرف نظر از هدف و عاملان آنها، غیر قانونی و غیر موجه است.

اعضای شورای امنیت در پایان این بیانیه از تمام کشورها خواستند با تمام ابزار موجود خود و در راستای منشور سازمان ملل و سایر قوانین بین المللی از جمله حقوق بین‌الملل حقوق بشر، حقوق بین‌المللی پناهندگان و حقوق بین‌المللی بشردوستانه با تهدید های ناشی از اقدامات تروریستی علیه صلح و امنیت جهانی مبارزه کنند.

عطوان بررسی کرد: سناریوهای پشت پرده ترور نافرجام مصطفی الکاظمی و نقش آمریکاحمله به منزل الکاظمی و عمل نکردن سامانه دفاعی؛ پای آمریکایی‌ها در میان است؟اعلام جزئیات جدید از سوءقصد به جان «مصطفی الکاظمی»/ استقرار گسترده نیروهای امنیتی در بغدادآیا ادعای ترور نافرجام الکاظمی قابل باور است؟/ عملکرد سؤال‌برانگیز سامانه پاتریوت سفارت آمریکا/ مصاحبه با تحلیلگر عراقیواکنش گروه‌های مقاومت عراق به ترور نافرجام «الکاظمی»/ درخواست برای تشکیل کمیته فنی با مشارکت حشدکارشناس غرب آسیا: آمریکا و اسرائیل ابایی از ترور الکاظمی ندارند

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید